MENÜ
İzmir
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Türkiye’nin başına Bahçeli düştü…
Nuray ÖTGÜNÇ
YAZARLAR
2 Kasım 2015 Pazartesi

Türkiye’nin başına Bahçeli düştü…

7 Haziran seçimlerinden sonra tutunduğu tavırlarla bu Devlet Bahçeli ya da bu MHP ne yapmak istiyor bilen var mı? Diye sormuştum etrafımdakilere.
 
Anlayan var mı? Bu nasıl talip olmaktır devlet yönetimine demiştim?

Davranış şekillerinden, söylediği sözlerden, kendince uydurduğu bahanelerden hiçbir şey anlamamış eğer anlayan, Bahçeli'nin ne demek istediğini kavrayan birisi varsa da bana söylesin demiştim.

Belirteyim;
Ben yaşamım boyunca hiçbir zaman MHP’ye oy vermedim, vermemde. Ama çevremde MHP’ye oy vermiş tanıdıklarım var. Hatta birlikte büyüdüğüm çocukluk arkadaşım da MHP’den meclis üyesi. Ve benim onlarda gördüğüm ortak bir sevda vardı. Türkiye Cumhuriyeti…

Yani Sayın Devlet Bahçeli’de göremediğim şeydi.

Eğer Sayın Bahçeli kendi koltuğundan çok bu vatanı sevseydi, birbirimizin varlığından mutluluk duymadığımız sürece; kardeşliğin dilini, dostluğun sesini ve sıcaklığını hissedemeyeceğimizi bilirdi.

Ne yazık ki buna 7 Haziran seçimlerinden sonra Devlet Bahçeli o inatçı tutumuyla izin vermedi.

Bizim birbirimizi anlamamıza, Türk, Kürt, Laz Çerkez Türk Vatandaşlarının Türkiye Cumhuriyeti’nde birbirini hissetmesine engel olarak,  bu günkü siyasi tablosunun oluşmasında baş etken oldu.

Kimse kusura bakmasın.

Oy kullanan vatandaşlara da bahane bulmasın.

Çünkü 7 Haziran seçimlerinde koalisyon isteyen vatandaşı kendi egolarınla görmezden gelirsen eğer, HDP ile hiçbir şekilde koalisyon yapmam diyerek gerim gerim gerinirsen, vatandaş da kendi koalisyonunu gider 1 Kasım seçimlerinde olduğu gibi AKP’nin içerisinde kendisi kurar.

Tabloya bakıldığında AKP’nin oy oranının artmasının tek nedeni de MHP ve HDP seçmeninin AKP’de karar kılması, kendi koalisyonunu orada kendi kurmasıdır.

Kıssadan hisse,
7 Haziran seçimleri sonrası tutumlarıyla, 1 Kasım seçimlerinde Türkiye Cumhuriyeti’nin başına tıpkı meteor gibi Bahçeli düştü ne yazık ki MHP’ye de Türkiye Cumhuriyeti’ne de yazık etti.

Ve seçmen;
Eğer sen benim beklentilerimi okuyamıyorsan, ben seni hem okur hem üfler, hatta gerekirse 2002 yılı seçimlerinde olduğu gibi ruhuna El Fatiha’yı da çekerim dedi…
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Lombak
 6 Kasım 2015 Cuma 13:09
Valla Bahçeeli de düştü, Kılıçdaroğlu da düştü. Demirtaş da düştü. Hepsi hesap vermeli.
 
 3 Kasım 2015 Salı 08:00
Bahçeli çakma milliyetçi zaten. Akepeye çalışıyor sürekli. Hem CHP ile koalisyon kurmayıp akepeye destek oldu, hemde TBMM başkanlığı seçimlerinde kendi adayına destek olacağım ayağına Akepeye başkan seçtirdi. Bahçeli akepeye transfer olsun. Kimse kimseyi kandırmasın arkadaş.
 Işık Dikicigil
 2 Kasım 2015 Pazartesi 15:55
DOĞRU BİR ANALİZ.
 bir dost
 2 Kasım 2015 Pazartesi 14:36
ağzınıza sağlık nuray hanım Bahçelinin Türkiye Cumhuriyetine attığı kazığı güzel özetlemissiniz
Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege'de Sonsöz