MENÜ
İzmir 22°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Yeni bir yıl, yeni umutlar…
Ahmet DOĞRUYOL
YAZARLAR
5 Ocak 2016 Salı

Yeni bir yıl, yeni umutlar…

Acıyla tatlısıyla bir yılı geride bıraktık.
 
İnsanlar umutlarıyla, hayalleriyle, beklentileriyle yaşarlar. Bir yılı daha geride bıraktık. Umutlarımız 2016 da.
 
Komşu ülkelerde, İslam coğrafyasında ve Türk yurtlarında Kan ve gözyaşının oluk oluk aktığı bir yılı geride bıraktık. Terör konusundaki yanlış politikaların, çözüm süreçlerinin sonucunda hemen her gün gelen şehitlerimiz, terör yüzünden sokağa çıkamayan vatandaşlarımızın, memurlarımızın, yetim kalan çocuklarımızın, gözü yaşlı annelerimizin, babalarımızın, bacılarımızın feryatları, gözyaşları, acılarının ciğerlerimizi dağladığı bir yılı daha geride bıraktık.
 
2015 yılında yaşadığımız pek çok olumsuzluklara rağmen; Prof. Dr. Aziz Sancar Hocamızın bilim alanında Nobel Ödülü alan ilk Türk olarak tarihe geçmesi, yüzümüzü güldüren nadir olaylardan biri olmuş, tüm Türk milletinin göğsünü kabartmıştır.
 
 Yanlış dış politikamız sayesinde Suriye’den ülkemize gelen milyonlarca mülteci, denizde boğulup karaya vuran altı bezli minicik bedenler, her kırmızı ışıkta yalınayak karşımıza çıkan çocuklar, kadınlar bizleri insanlığımızdan utanır hale getirmiştir.
 
Umut ediyoruz ki, 2016 yılında terörün kökü kazınana kadar terörle mücadele edilir, “güzel şeyler olacak” saçmalıklarıyla, teröre her türlü tavizi vererek terörü hortlatanlar sözde çözüm sürecinin faturasını bu gün askerimize, polisimize, sağlık çalışanımıza, vatandaşımıza ödetmektedirler. Çözüm sürecinde eşkıya dağdan şehre inmiş, bazı ilçelerimiz adeta girilemez duruma düşmüştür.
 
2015 yılının en üzücü olaylarından bir tanesi de Ankara’da 103 vatandaşımızın ölümüyle sonuçlanan terör saldırısıdır. Türkiye tarihinde yaşadığımız en ağır terör saldırısı olarak kayıtlara geçen olay, terörün milletinin, dininin ve değerlerinin olmadığının bir kez daha ortaya koymuştur.
 
Sınırlarımız dışındaki tek vatan toprağının terk edilerek, Süleyman Şah Türbesi’nin bir gecede taşınması , bölgedeki Türkmen kardeşlerimizin güvencesi olarak Musul’da konuşlanan askerlerimizin geri çekilmesi, son dönemde Rusya ile yaşanan uçak krizi geçtiğimiz yıl içinde ülkemiz gündemini uzun süre meşgul eden siyasi olaylar olarak hafızalarımıza kazınmıştır.
 
Büyük Ortadoğu Projesi çerçevesinde Ortadoğu ülkelerinde ortaya çıkan yangının, Suriye yoluyla ülkemize de sıçramak üzere olduğu inkâr edilemez bir gerçek olarak karşımızda durmaktadır.
 
Hemen her gün değiştirilen dış politikalardan vazgeçilmesi, komşu ülkelerin yönetim şekli her ne olursa olsun, özellikle komşu ülkelerin toprak bütünlüğünün korunması odaklı bir dış politikanın ülkemizin menfaatlerine olacağı ortadadır. Görülmektedir ki, sınır ülkelerimizde yaşanan kargaşanın en ağır faturası Türkiye’ye çıkmaktadır. Komşu ülkelerdeki her karmaşa, her bölünme ülkemizin menfaatine değil, ADB, İsrail, Avrupa ve terör örgütü menfaatine olduğu gün gibi ortadadır.
 
2015 yılı yargıya yapılan müdahaleler, el konulan bankalar, kapatılan televizyonlar, baskıyla el değiştiren basın yayın organları, tutuklanan gazetecilerle basın adeta demir parmaklıklar içerisine hapsedilmiştir.
 
Dileğimiz 2016 yılının ülkemiz, milletimiz ve İslam ülkeleri üzerindeki karanlıkların dağıldığı, aydınlık günlerin doğduğu bir dönemin başlangıcı olması yönündedir. Gayret bizden, takdir Allah’tan.
                                                                                                                                                           
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege'de Sonsöz