MENÜ
İzmir 25°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Zeybekci; İzmir halkı 'oy'unu İzmir'in geleceğine verecek...
Hüseyin ASLAN
YAZARLAR
29 Mart 2019 Cuma

Zeybekci; İzmir halkı 'oy'unu İzmir'in geleceğine verecek...

Cumhur İttifakı’nın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekçi; televizyon programlarında, katılığı toplantılarda, “oyunuzu bana değil; İzmir’in geleceğine verin” diyor ve “ideolojileri değil; İzmir’i, projelerle konuşalım” söylemini tekrarlıyor.

Zeybekçi’nin İzmir’i iyi tanıdığı ve ayrıntılı projeler hazırladığı, önceliği de alt yapı yatırımlarına, turizm potansiyelinin harekete geçirilmesine ve “kent estetiği”ne vereceğini söylüyor.

Zeybekçi; proje tanıtım toplantılarında, kampanya çalışmalarında, yatırımcıları özendireceğini vurgulayarak “21.yüzyılda yerel yöneticiler yatırımcıları peşinde koşturuyor, teknolojide, sanayide yatırımcılar bir kenti dönüştürüyor. İstihdamda, yaşam tarzındaki dönüşümde buna paralel yürüyor” değerlendirmesini yapıyor.

Bu arada; Zeybekçi, İzmir’in turizm potansiyelini harekete geçirmek ve alternatif turizm alanları yaratmak için kültür, inanç, sağlık ve ticaret turizmine öncelik verileceğini belirterek, “2018’de Antalya’ya 19 milyon, İzmir’e 1 milyon 40 bin turist geldiğini” söylüyor.

Aslında bu tablo; İzmir’e yakışan bir tablo değildir.

Dünyada artık şehirlerin yarıştığını, İzmir’in potansiyelinin buna uygun olduğunu, İzmir’e yatırım bölgesi projesi ihtiyacının giderileceğini anlatan Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeybekçi; “değişen dünyaya uyum sağlamak için yeni bir hikayeye ihtiyaç var” saptamalarını yapıyor.

KOCAOĞLU’NA SİTEM
Zeybekçi; Kocaoğlu ile Hükümet bağlamındaki ilişikler konusunda da; “Ekonomi Bakanı olduğum dönemde bir defa da olsa benim yanıma gelip şuna ihtiyacım var demedi. Böyle bir derdi yok.”dedi.

Zeybekçi; “araştırma yaptırdığını, İzmir’in öncelikli sorununun ekonomi, pahallılık, işsizlik değil; çöp, trafik, ulaşım olduğunun görüldüğünü anlatarak, yer altı otoparka öncelik vereceğiz, kamu binalarının, camilerin, okulların altına yapacağımız otoparklarla kapasiteyi 80 bine çıkaracağız” şeklinde konuştu.

Nihat Zeybekçi’nin yerel basın konusundaki değerlendirmesi de şöyle:

İzmir’de televizyon yok, yerel basın cılız. Çünkü ekonomi gelişmemiş, ticaret gelişmemiş. Böyle bir ekonomik ortamda yerel basın gelişmez.

Zeybekçi; tramvaya 18 km ilave yapacağız, İzbana ilave yapacağız, Metroda 50 km’lik bir ilave yapacağız. Urla’ya kadar giden bir ulaşım ağı kuracağız.

İzmir’de genç işsizlik Türkiye ortalamasının üstünde, %26.5 genç işsizimiz var. İzmir kent dışına nitelikli göç veriyor. Buna çözüm bulacağız.

İzmir’e almaya değil, vermeye geldim. Bizim işimiz sevgi.

Biz projemizle, bir taahhüt veriyoruz.

Sonuç olarak: Sandığa gidelim, vatandaşlık görevimizi yapalım. Seçim sonuçları ülkemize, İzmir’e, demokrasimize hayırlı olsun.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Cengiz cansız
 31 Mart 2019 Pazar 00:04
Sn aslan bu denizlili adama ne diye inanalım ekonomi bakanı iken izmire zırnık koklatmadı şimdi beni seçin diyor yemezler denizliye marş marş
 Mister No
 29 Mart 2019 Cuma 21:08
En cok neye güldüm biliyormusunuz: Yerel basin gelismez lafina. Ya kardesim Memlekette basinmi biraktiniz ? %90 ´i yalaka, yandas. Her gün yalan haber yaziyorlar. Basini bu hale getiren kim ?
 Kemal Hoca
 29 Mart 2019 Cuma 16:51
Sayın Zeybekçi çok güzel yazmış. Keşke seçimi kazanabilseydi...
 Komedi
 29 Mart 2019 Cuma 13:20
X sorun var ama çözeceğiz. Nasıl? Orası belli değil.
Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege'de Sonsöz