MENÜ
İzmir 13°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
CHP'nin Adayı Tugay'dan Seferihisar mesaisi: Hiçbir yere rant gözüyle bakmıyoruz!
Yerel Yönetimler
23 Şubat 2024 Cuma 15:23

CHP'nin Adayı Tugay'dan Seferihisar mesaisi: Hiçbir yere rant gözüyle bakmıyoruz!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, seçim çalışması için gittiği Seferihisar’da balık mezadına giderek, açık arttırma ile esnaftan kilosu 200 TL'ye fener balığı satın aldı. Mavi bayraklı Akarca Sahili’nde yürüyen Tugay, Akarcalılar Derneği’nin sorunlarını dinledi.

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, seçim çalışmalarını Seferihisar’da sürdürdü.  Tugay, balık mezadından açık arttırma ile kilosu 200 TL’ye fener balığı satın alırken yeniden aday gösterilen CHP Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’in mezattaki pazarlığı yüzleri güldürdü.

İZTAŞIT UYGULAMASI GELİŞTİRİLECEK
Seferihisar İlçe Terminali ziyaretinde dolmuşçu esnafı İZTAŞIT uygulamasının aradaki rekabeti bitirerek hem çalışma şartlarını iyileştirdiğini hem de düzen getirdiğini söyledi. Başkan Tugay bu uygulamayı geliştirerek, İzmir’in birçok noktasına yayıp devam etmek istediklerini belirterek “Ben de bu uygulamadan memnunum, Tunç Başkan’a teşekkür ediyorum” dedi.

“HİZMET KALİTESİNİ ARTTIRACAĞIZ”
Seferihisar’da muhtarlar, demokratik kitle örgütlerinin temsilcileri, kent konseyi ve partililer ile bir araya gelen Tugay, Seferihisar’da çok güzel işler yapıldığını, hizmet kalitesinin arttırılacağını vurgulayarak, şunları söyledi:

“Balçova’da çocukluğum, Buca’da gençliğim geçti, Bornova’da üniversite okudum, Tire’de devlet hastanesinde doktor olarak çalıştım. Balıklıova’da yazlığımız vardı. Seferihisar’a günübirlik geldik, gittik. Doğasına insanına hayran olduğum bir yer. Zaman içinde kalitesini arttırdı, çok nitelikli insanların yurdumuzun her yerinden gelip yerleştiğini biliyorum. Bu kaliteyi karşılayacak şehircilik hizmeti gerektiğinin farkındayım. Seferihisar güzel gelişim gösterdi. Tunç Soyer Başkanımızın buraya katkılarını biliyorum, yaptığı çalışmalarla kendisine sevgi ve minnet doluyuz. Bu bir bayrak yarışı, partimiz böyle uygun gördü, bayrak bizde olacak” dedi. 

“BİR YERE RANT VE ÇIKAR GÖZÜYLE BAKMIYORUZ”
Başkan Tugay, bir yere rant ve çıkar gözüyle bakılamayacağını, hizmetin amaçlandığını vurgulayarak, şöyle dedi: 

“Bundan sonraki hizmet dönemimizde Seferihisar’ın kalitesine kalite katmak, sorunlarına kalıcı çözümler üretmek, gücüne güç katmak, insanların üretme isteğine kültürel faaliyetlere katkıda bulunmak düşüncesi içersindeyim. Bunu yapacak kapasite ve deneyimimiz var. Hem yaşam hem İzmir tecrübem var.  Hem de metropol ilçede belediye başkanlığı deneyimim var. Nitelikli insanlarla hep beraber hazırlık geçirdik. Nerede ne yapacağımızı biliyoruz. En önemli özelliğimiz şehrimizin, insanlarımızın değerini biliyoruz. Herhangi bir yere rant ve çıkar gözüyle bakmıyoruz. İsmail Başkan buranın bir parçası, ben de öyleyim. Önce koruyacak sonra niteliğini artıracak, değerlerine sahip çıkacağız. İzmir’in kültürel birikimini geliştireceğiz. 5 sene sonrasına gittiğimiz zaman burada her şeyin çok daha iyi olduğunu göreceksiniz. İsmail Başkan ile birbirimizi çok iyi tanıyoruz. Başkan olarak 5 yıl geçirdik, ailece tanışıyoruz. O uyumu yakalamak çok iyi olacak. Zaten Seferihisar’ı seviyoruz, sevdiğimiz bir başkanı var. Her şeyin çok daha iyi olacağına inanın, hep beraber olalım bir aile olalım. İyi ki varsınız.”

Toplantıya katılan Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Seferihisar Şube Başkanı Sebahattin Yılmaz, Başkan Tugay’ın yakasına dernek rozeti taktı.

BELEDİYE ÇALIŞANLARINA MESAJ: BENİM İÇİN ÇOK DEĞERLİSİNİZ
Başkan Tugay, İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Seferihisar Yarımada Teknik Şantiyesi’ni ziyaret etti. Çalışanlarla tek tek tokalaşan Tugay, birlikte çalışmak için sabırsızlandığını söyleyerek, şöyle dedi:

“Önümüzdeki dönemde inşallah beraber çalışma fırsatı bulacağız. Ben de çok heyecanlıyım, bir an önce çalışmaya başlamak ve iyi şeyler yapmak istiyorum. Karşıyaka Belediyesi’nde binlerce çalışan arkadaşımızla beraber bir aile gibiydik. Bazı yalan dolan tefrikalar var, onlara sakın inanmayın. Gördüğümüz her yerde sarılan, selam veren, karşılıklı sevgi ve saygı gösteren insanlar olduk. Sizinle de inşallah öyle olacağız, hiç şüpheniz olmasın. Çok değerli işler yapıyorsunuz. İzmir’i adeta sırtında taşıyan insanlarsınız, verdiğiniz hizmetle insanların 7 gün 24 saat her şeyine koşturuyorsunuz. Benim için çok değerlisiniz, çok özelsiniz. Beraber çalıştığımız dönemde sizlerin de daha iyi şartlarda çalışması için mutlu olması için elimden ne geliyorsa yapacağım. Sizlerin mutluluğu çok önemli.”

YARIMADA GAZETECİLERİNE DÜZENLİ BULUŞMA SÖZÜ
Başkan Tugay, Seferihisar Gazeteciler Derneği’ni ziyaret etti.  Başkan İnanç Karabulut, Yarımada gazetecileri olarak 4 ayda bir toplanıp Büyükşehir Belediyesi’ne ilçelerin sorunlarını ilettikleri toplantılar yaptıklarını sonra kesintiye uğradığını belirterek, bunların yeniden başlamasını istedi. Başkan Tugay da  “Göreve başlar başlamaz bu konuyu konuşalım. Düzenli olarak 6 ayda bir yapalım” dedi.

AKARCA HALKI, MAHKEMELİK BALIKÇI LİMANI İÇİN ÇÖZÜM İSTEDİ
Vatandaşlarla çay içip sohbet eden Tugay, Seferihisar Çocuk Belediyesi’ni de gezerek hizmetler hakkında bilgi aldı. Akarcalılar Derneği yönetimi ile bir araya gelen Tugay, ilk defa muhtarlık seçimi yapılacak Akarca’ya ve Akarcalılar Derneği’ne destek sözü verdi. Fokların yaşam alanı olan Akarca’da yapılmak istenen endüstriyel boyuttaki balıkçı limanının mahkemelik olduğu bilgisi iletilen Tugay, “Bu konuyu konuşalım, mutlaka bir çözümü vardır. Uzlaşmaya gidilebilir, onlar için başka bir yer buluruz” dedi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Vural
 24 Şubat 2024 Cumartesi 19:16
Yani rant runt hikayesine bende bisi yaomiyacam mesajı veriyor nasıl olsa oy verecekler bikac 3 yerden maaş alan ama çevreci komünist ideolojik saplantılı zeka seviyesi düşük tiplere hizmet edecem diyor ksk nin hali ortada maaş veremiyor soyer borçlu belediye bıraktı yerel belediyeler batık borçlu inşallah çöp çukur sinek çamur a oy vermez izmirli bunlar izmirde hiç bır hizmet yapmayan tipler
 Düzeltiyorum .
 23 Şubat 2024 Cuma 18:44
CHP İzmir BB Başkanı adayı sayın Cemil Tugay ,
 Kapitalist düzene ayak uydurma . Ayrımcılık .
 23 Şubat 2024 Cuma 17:58
CHP İzmir BB Başkanı sayın Cemil Tugay , Seferihisar ilçedindeki İZTAŞIT ( özel halk otobüsü ) otobüslerinde ; İzmir merkez ilçelerindeki metro , otobüs., vapur ve tramvaylarda uygulanan 120 dk . aktarma hakkı YOK. . İzmir çevre ilçelerdeki otobüslerde de uygulanan 90 dk. aktarma hakkının 10.02.2016 tarihinde iptal edilmesinin sebebi her geçen gün daha net anlaşılıyor . İzmir çevre ilçe toplu ulaşımının özelleştirme projesi . İZTAŞIT ( özel halk otobüsü ) Sayın Cemil Tugay , İZTAŞIT uygulamasından memnunsanız , geliştirmek istiyorsanız İzmir merkezdeki 1190 dolmuşunda İZTAŞIT ( özel halk otobüsü ) olarak, merkez ilçelerde hizmet vermesiyle merkezdeki rekabet de biter . İzmir BB’si de öyle bir tasarruf yapar ki paraları harcayacak yer bulamasınız . İZTAŞIT uygulaması için sayın Aziz Kocaoğlu’na da teşekkür etmeniz gerekir. Çünkü 2018 Mart ayında 538 Milletvekili ve Bakanlar Kurulu Üyelerine mektup gönderildi . 2018 Mayıs ayında TBMM yasalaştı .
 izmir
 23 Şubat 2024 Cuma 17:05
hadi ordan .projesiz vizyonsuzlar. 20 yıldır yediniz izmir in içine ettiniz
 Murat
 23 Şubat 2024 Cuma 16:26
Bu bazı mahal ve semtlerin yıkılacak gibi duruyor olmasına bir gerekçe mi? Ya da bitiremediğiniz ya da hiç başlamadığınız işlere. Ne güzel iş bu chp bel.liği hiç bir iş yapma her türlü istismar tembelliğe bahane hazır. Karabağlar gibi bir sanayi ya Pakistan da ya da Hindistan da bulursun
 azimet
 23 Şubat 2024 Cuma 16:20
cemil tugay'a sorar mısınız. kaç bayramdır personeliyle neden bayramlaşmıyor. aile falan hiçbir zaman olmadık.
 Akarcalı
 23 Şubat 2024 Cuma 16:13
İsmail Yetişkin ve Cemil Tugay Beyler, Akarcanın berbat sahil şeridi ve yollarını görebildiler mi acaba? Yazık.. Vallahi yazık, söylenecek söz bulamıyorum....
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Ege'de Sonsöz