MENÜ
İzmir 21°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Gaziemir'de gündem 'Sarnıç'... AK Parti ve CHP karşı karşıya!
Yerel Yönetimler
13 Mayıs 2022 Cuma 21:14

Gaziemir'de gündem 'Sarnıç'... AK Parti ve CHP karşı karşıya!

Gaziemir Belediyesi'nin Mayıs ayı olağan Meclis oturumunda 2021 yılı Kesin Hesap Cetveli görüşmeleri gerçekleştirildi. Oy çokluğu ile kabul edilen ilgili gündem maddesinde ise muhalefet partileri ile Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda arasında 'mazeret' gerilimi ve 'Sarnıç' tartışmaları yaşandı.

Oktay GÜÇTEKİN / EGEDESONSÖZ - Gaziemir Belediyesi Mayıs ayı olağan Meclisi'nin üçüncü oturumunu gerçekleştirdi. Gaziemir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu'nda yapılan oturuma Belediye Başkanı Halil Arda başkanlık yaptı. Meclisin gündeminde ise Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve muhalefet arasında tartışmalara sebep olan 2021 yılı Kesin Hesap Cetveli görüşmeleri ve 'Sarnıç' konusu yer aldı.

ÖZKARA: ARAÇ VE MAZOTLAR BUNDAN ETKİLENMEMESİ MÜMKÜN MÜ?
CHP Grubu adına konuşmasını gerçekleştiren İbrahim Özkara, ekonomik durumlardan kaynaklı sorunlardan belediyenin de etkilendiğini belirtti. Özkara, "Belediyemizin 2021 yılı gelir bütçesi 195 milyon, gider bütçesi ise 195 milyon olarak denk olarak yapıp meclis onayımıza sunmuştuk... Bütçe CHP grubunun olumlu oyu ile kabul edilmişti. Plan ve Bütçe Komisyonu toplanıp kesin hesap cetvelini inceledi. 2021 yılı gelir bütçesi 148 milyon 119 bin TL olarak gerçekleşmiştir. Gider bütçesi ile 153 milyon TL olarak gerçekleşmiştir. Gelir gerçekleşme oranı yüzde 76, gider gerçekleşme oranı yüzde 79'dur. Gelir gerçekleşme oranımız düşük görünmüş olsa da genel sorunlardan etkilenmemesi mümkün değil... Belediyelerimizin birimleri sahada çalışıyor. Bunlar ne ile çalışıyor? Araç ve mazotlar bundan etkilenmemesi mümkün mü? Belediyeler bir kamu kurumudur ve kanunda öngörülenin dışında gelir alamazsınız. Belediyemizin bir bölümü OSB, diğer tarafı askeriye, diğer tarafı ise havalimanı. Geliri yüksek olan belediyeler de var tabi ki... Aliağa Belediyesi'nin kişi başı düşen geliri oldukça fazla. Bu geliri belediye kendi mi yaratıyor? Hayır. TÜPRAŞ'tan geliyor" diye konuştu.

ATMACA: YETİŞKİN'E AÇIKLAMALARI İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM...
AK Parti Grup Başkanvekili Uğur İnan Atmaca belediyelerin sorunları çözmekle yükümlü olduklarını hatırlatırken, "Daha önce de ifade etmiştim... Siz istiyorsunuz ki para gelsin biz yöneticilik yapalım. Böyle bir dünya yok. Eğer seçilip bu makamlara talip olduysanız bu sorunları çözmekle mükellefsiniz. Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin'in basına verdiği bir demeç var. Bu söylemlerinden dolayı kendisine teşekkür ediyorum" dedi.

ŞAHİN: GEREKLİ HİZMETLER AKSATILMADAN SÜRMEK DURUMUNDA
MHP Grup Başkanvekili Selahattin Şahin ise belediyelerin zorluklara rağmen çalışması gerektiğini söyledi. "Tabii ki zorluklar var ancak burası bir kamu kurumu" diyen Şahin, "Süreç devam ediyor... Bunun için mazeret üretme makamında değiliz. Bugün pahalılık var ancak Türkiye Cumhuriyeti hükümetimiz belli konulardaki güncellemeleri yapma çabası içinde. Belediyemiz bu anlamda gerekli hizmetleri aksatmadan sürdürmek durumunda. Zorluklar olabilir ancak tüm belediyeler bu durumu yaşıyor" ifadelerini kullandı.

ÇAĞLARSU: ÜLKEMİZİN İÇİNDEN GEÇTİĞİ DURUMDA…
Söz alan Bağımsız Meclis Üyesi Levent Çağlarsu, "Bütçeye baktığımızda zaman gelir ve gider de dengenin olduğunu görmekteyiz... Benim için önemli olan bölüm giderler kısmında. Geçtiğimiz yıllarda yapılan harcamaların Gaziemir dışındaki esnaflardan yapıldığı yönünde eleştiriler vardı... Umarım burada Gaziemirli esnafa daha fazla gelir gitmiştir. Baktığımız zaman ülkemizin içinden geçtiği ekonomik durumlarda 5 milyon TL'lik bir sapma büyük bir sorun değildir. Bu nedenle bütçe oldukça başarılıdır. Tüm bunlara dayanarak ben kesin hesap raporuna evet oyu kullanacağımı belirtirim" dedi.

Yapılan açıklamalar sonrası ise ilgili gündem maddesi için oylamaya geçildi. Yapılan oylama sonrası 2021 mali yılı kesin hesap raporu AK Parti ve MHP'nin 'ret' , CHP ve Bağımsız Meclis Üyesi'nin 'kabul' oyları sonrası oy çokluğu ile kabul edildi.

ARDA: GAZİEMİR BELEDİYE BAŞKANI OLARAK BUGÜNE KADAR HİÇBİR İHALEYE BURNUMU SOKMADIM
Oylama sonrası söz alan ve eleştirilere yanıt veren Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, "Hiçbir zaman için mazeret üretmek, hizmet yapmamak gibi bir düşüncemiz olmadı... Burada şeffaf bir biçimde gelen paraların ne olduğu, bu zor dönemde belediyeyi nasıl yönetimimiz ile ilgili zaman zaman bilgiler verdim. İller Bankası'ndan bu ay gelen para 5 milyon TL. Ödediğimiz işçi maaşı ise 10 milyon TL. Bir tarafta işçi maaşını artırmak ile suçluyorsunuz ancak diğer yandan gelen para ortada... İller Bankası gelirlerinin artırılması talebi sadece bizim değil tüm ilçelerin hakkıdır. Gaziemir Belediyesi hiçbir yer satmadan, kredi almadan bu çarkı döndürmektedir. Biz sadece 2 kredi aldık. Taş binanın kamulaştırılması ve çöp kamyonlarının alımıyla ilgili... Onlar da yaklaşık 2,5 yıllık sürecinin ödemesi yapıldı. Gaziemir Belediyesi'nin bizden önceki dönemden kalan 150 bin TL'lik kredi ödemesi var. Bizim dönemimizden de olan 270 bin TL'lik ödemelerimiz var... Bunları ödüyoruz. İller Bankası'ndan 56 milyon TL gelmiş. Neredeyse Gaziemir Belediyesi 100 milyon TL'ye yakın kendi kaynaklarını yaratmış. Şu an iyi bir ekonomik yapıya sahip olduğumuzu söyleyebiliriz. Gelecek ile ilgili tabii ki endişelerim var ancak Gaziemir Belediyesi'nin piyasaya hiçbir borcu yok. Alımlarda Gaziemir'deki firmalar da ilçe dışındaki firmalar da tercih ediliyor... Gaziemir Belediye Başkanı olarak bugüne kadar hiçbir ihaleye karışmadım, burnumu sokmadım ve şuraya verin demedim. Kamu borçlarımız ile ilgili sıkıntımız var. Bu dönem 17 milyona yakın kamu kurumuna borç ödemişiz. Bu zor döneme rağmen Gaziemir Belediyesi kredi kullanmadan, hiçbir yer satmadan görevini yapmakta. Ben sadece bugün Bergama Belediyesi ile ilgili bir şey okudum, 11 hektar yer satıyor... Biz burada 50-60 metrekare yerleri satalım mı satmayalım mı diye hassas davranırken, bir belediye 11 hektarı 11 milyon TL'ye satıyor. Bu ekonomik yapı sadece CHP'li belediyeleri değil tüm belediyeleri çok derinden etkilediğini biliyorum" açıklamasında bulundu.

DERİNSU: SORUNLARI YARATANLAR, ŞİMDİ…
Söz alan ve Sarnıç ile ilgili konuşan CHP Grup Başkanvekili İzel Zenginobuz Derinsu, "Burada birçok konu eleştiriliyor ancak bazen de komik durumlar yaşıyoruz... AKM'ye tadilat yaptığımızda 'Neden yıkıp yeniden yapmadınız' dendi, Porta Kafe'yi yeniden yıkıp yaptığımızda 'Neden tadilat yapmadınız yıkıp yaptınız' dediler. Eminim tam tersini yapsak yine tersini söyleyecekler... Biz ne yaparsak yapalım, yani iyi de yapsak, kötü de yapsak her defasından eleştirileceğiz. Hiçbir zaman burada samimiyet ile cümleler kurulmayacak. Bu tutarsızlıklar hep sarf edilecek. Tutarsızlıklar elbette ki sadece bunlar değil. Sarnıç'taki tapu bedelleri ile ilgili son gelişmeler... Şubat ayında 880 TL gelen metrekare fiyatları 2 ay geçti 2 bin 800 TL'lere dayandı. Sarnıçlılar bir araya geldi örgütlendi ve bizden de destek istendi. Bugün de gelinen noktada bakanlık telefon ile vatandaşları arayıp 'Gelen tebligatları dikkate almayın' diyor. Vatandaş bize 'Bakanlık arar mı, bu sözlere güvenelim mi?' diyor ancak biz yanıt veremiyoruz. Bazı milletvekilleri sorun ile ilgili hedef gösteriyor. Ayaklarına taş değse sizden bilecekler... Bizim istediğimiz sorunların çözülmesiydi. Ve sorunları yaratanlar, şimdi sorunları çözmeye mecbur kaldı" diye konuştu.

ATMACA: KAMU ZARARI OLUŞTURDUĞUNU İDDİA EDEREK YARGIYA BAŞVURDU
CHP'li Derinsu'ya yanıt veren AK Partili Meclis Üyesi Uğur İnan Atmaca, Sarnıç'taki tapu sorunu ile ilgili yöneltilen eleştirilere yanıt verirken, "Sarnıç ile ilgili açıklamalar yaptık ancak unutmuş sanırım... Sarnıç sorunu vatandaşın evini yaptığı arsayı satın alamamasıdır. Tapu sorunu 3 kanun ile çözülmüştür. Bu kanunları çıkaran hükümetimiz vatandaşa hak sahibi olduğu parseli satma imkanı tanımıştır. 2019'un Ekim ayında yanlış hatırlamıyorsam dile getirdik. Dönemin Sarnıç Belediye Başkanı 100'ün üzerinde  parselin belediyeye devrini sağladı. Sonra bunlar uygun bedeller ile vatandaşlara satıldı. Sonra sayın başkan 430 parselin daha görüşmelerini gerçekleştirildi ancak belediye kapatılınca, kimse ucundan tutmayınca buralara kadar geldi süreç... Sonrasında CHP'li bir arkadaşımız vatandaşa verilen arsaların ucuza satıldığı için kamu zararı oluşturduğunu iddia ederek yargıya başvurdu... Biz meclise gelince de bu sürecin takipçisi olduk. Vatandaşların evrakları kayboldu dendi ancak araştırdık ve şahsi dosyalar girdiğini gördük... 431 parsel Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından işleme konuldu. Bu 1950'li yıllara kadar giden bir süreç var... Bu süreçte vatandaşın tapusunu almamasından kaynaklı duruma çözüm sağlayan AK Parti Milletvekillerine sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Sonrasında çözüm için rezerv alan ilan edelim bölgeyi ve vatandaşlara satalım denildi. Bu söylenince Sarnıç'ta toplantılar, üstüne toplantılar yapıldı" ifadelerini kullandı.

OPTİMUM'UN SORUNU ÇÖZÜYORSUNUZ ANCAK GARİBAN VATANDAŞIN…
Geçmiş yıllarda yaşanan süreç ve gelinen noktaya da değinen Atmaca, "636 parsel rezerv alan oldu, 2021 yılı sonunda tebligatı gitti. Bunda 134 tanesi hukuki bir süreç olmasından kaynaklı anlaşma yapamadılar. 2 bin 500 ila 3 bin TL arasında tebligatlar geldi son dönemde.. Keşke tüm parseller eski fiyatlar ile gelseydi ancak maalesef bu gerçekleşmedi. Maalesef her fırsatta mal bulmuş gibi Sarnıç'ta insanların aklını karıştırıyorsunuz. Sayın vekilimiz kendisine konuyu iletir iletmez müdahalede bulundu ve süreci durdurdu. Bakanlıktan arkadaşlar da vatandaşları arayıp 'İşlem yapmayın' dedi. Ben de belki 10-15 kişiyi arayıp söyledim. Buradan siyaset devşirmeyin... Buradan siyaset devşirmek için vatandaşların duyguları ile oynamayın. 2 bin 295 parsel, hukuki süreç nedeniyle hak sahibi olamadılar. Dünkü bize gelen bilgiye göre bu süreç bitti ve vatandaşlar sene sonuna kadar parselleri alma hakkı kazandı. Ancak bu parsellerin çoğu yeşil alan statüsünde. İvedilik ile Sarnıç'ta plan çalışılmalı. Bol keseden atmak kolaydı şimdiye kadar... Biz bu sürecin takipçisi olacağız. Çevre planında 3 kata kadar yapılaşma hakkı var Sarnıç'ın. Burada Optimum'un sorunu çözüyorsunuz ancak gariban vatandaşın imar problemine el atmıyorsunuz. En üzüldüğüm noktalardan biri TOKİ sizden parayı alıyor yatırımı başka yere yapıyor söylemi... Bu çok ayıp bir şey. Bayraklı bölgesindeki konutları neyle yapılıyor sanıyorsunuz? Türkiye'nin dört bir yanında yapılan konutlar neyle yapılıyor sanıyorsunuz?  Sarnıç'taki konuşmada 'Ben sizden ruhsat parası almıyorum, emlak konutlarından aldığımız parayı size yatırım yapıyorum' dediniz. Sarnıçlılar emlak vergisi vermiyor mu? Yollar, altyapısı ne halde görmüyor musunuz? Biraz vicdanlı davranın. Her testiye kulp takıyorsunuz. Tapu sorunu sizin işiniz değil. Siz yasa çıkarabiliyor musunuz? Bir vatandaşın toplantılarda burnu kanasa ne yapacaksınız? Oy için bunları yapmayın. 2348 adayı bir kaçak tuvalet ile ihalesiz İZBETON'a devrettiniz. Bakalım yeni parselde Aktepe-Emrez için ihaleye giren olacak mı? İnsanların en zayıf duyguları üzerinden duyguları ile oynamayın. Sarnıç'ın artık tapu sorunu değil, imar sorunu vardır" dedi.

ARDA: GAZİEMİR BELEDİYESİ ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMIŞ
Eleştiriler sonrası söz alan Gaziemir Belediye Başkanı Arda, "Geçmiş olsun Uğur Bey... Ateşin etrafında dans ediyorsunuz. Sarnıç'ın sorunu benim sorunum. Beni toplantıya çağıran onlar. İnsanlar çaresiz. Size çok dokunduğunun farkındayım. Tıpış tıpış o tutarları düşüreceksiniz. Sarnıçlılar sizi de bizi de biliyor. Oturma eylemi yapmaları kendi kararları. Toplantıya çağırma kararları onların kararı. Gidiyorum onların sesi olmak için, onların her hakkını alması için koşturuyoruz. Her türlü eleştiriye açığız ancak ihaleye fesat karıştırdınız gibi ifadeler ile gelirseniz havanızı alırsınız. Bu konuda asla Gaziemir Belediyesi'ne laf söyletmem. 430 parsel için İsmail Acar müracaat etmiş. 10 yılda belediyeye devredilmiş mi? Acar, görevini yapmış. Gaziemir Belediyesi görevini yapmış. Bakanlık belediyeye devretmemiş. Bunu hesabını vereceksiniz, algı yaratmayacaksınız. Gaziemir Belediyesi bizim dönemimizde yapılması gerekenleri yaptı. 2 parseli için başvuruyor adam ancak 2 parseline iki farklı metrekare fiyatı geliyor. Biz geçmişte bile yalvardık insanlara alabiliyorsanız alın diye. Ben geleceği görmüşüm orda. Sarnıçlıların sorunu  çok dikkatli takip ettiğini görüyorum. Benim yaptığım şey onlara yol göstermek ve seslerini duyurmaya çalışmak. Hepsi Gaziemir Belediye Başkanı'ndan yardım talep ediyorlar ne olur sorunumuzu dile getirin diye. 150 kişiyi zorla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün önüne taşıyabilir miyim? Tahsil edilen paralar Bayraklı'ya yatırılacaksa Gaziemir'e de bir şey yapılmadı. Vatandaşlar hala tedirgin. 800 tl olsa bile alamayacağız diyenler var. Bunlar ne olacak? Çıkıp söz verin  evlerinizden olmayacaksınız diye. Zor durumda olan insanlar var. Gelecek ile ilgili kaygı yaşıyorlar. İzmir milletvekilleri çıkıp hiç kafa bulandırmasınlar. 2 ayda ne değişti? 2 ayda devletin ekonomide geldiği noktayı görüyoruz" diye konuştu.

ÇAĞLARSU: ÖZENTİ SİYASETÇİSİ OLDUĞUNU HER MECLİSTE KANITLAMAKTADIR
Gündem dışı konuşmalarda söz alan Bağımsız Meclis Üyesi Levent Çağlarsu, yaptığı açıklamaların duyulmaması için meclis toplantılarında canlı yayındaki sesinin kısıldığını belirtirken, "Geçtiğimiz mecliste bana 10 dakikalık meclis üyesi diyen, tek meclise başkanlık yapabilen, Gaziemir siyasi tarihine bir dönemlik başkanı olarak geçecek belediye başkanı Halil Arda yönetimi, mecliste yaptığım konuşmamı, Gaziemir halkı duymasın, ilçe gerçeği bilmesin diyerek mikrofonun sesini canlı yayına vermedi. Mecliste bana söz hakkı vermeyerek, bağımsız meclis üyesi olarak katıldığım meclis toplantılarında, yönetmeliklere aykırı olarak görüşümü sormadan gündem maddelerini oylatarak, şahsım ben bilirim siyasi anlayış özenti siyasetçisi olduğunu her mecliste kanıtlamaktadır. 1940'lar da kalan siyasi yönetimi ile yaptığım eleştirilere cevap veremeyince, çareyi benim sesimi halkın duymasını engellemekte bulmuştur. Sorulan yazılı ve sözlü önergelere ve verilen resmi dilekçelere verilecek cevabı olmayan, gizli gerçeği ortaya çıkan başkan, belediyeyi sadece inşaat ruhsatı kesen bir kurum olarak gören, yardımcısı ve binadan sorumlu başkan yardımcısı sorulan sorulara hiç alakası olmayan cevaplar vermeye devam ediyor. Örneğin Başkan benden aseton istiyor, başkan yardımcısı her şeye 'Bizim görevimiz değil' diyor, bir diğeri de anaokulu anılarını dinliyoruz..." ifadelerini kullandı.

VATANDAŞIN DERTLİ OLDUĞU İLÇE SORUNLARI YERİNE…
Meclis üyeleri tarafından belediyede yaşanan kadrolaşmaya da dikkat çeken Çağlarsu, "Geçtiğimiz mecliste görüştüğümüz ve 400 sayfalık kitap ile tescillenen meclis üyelerin bir yıllık performansından hiç söz edilmemesi dikkatimi çekti. Meclis üyesi arkadaşlarımızın bazılarının, başta kendisini, karısını, kocasını, kızını, oğlunu, kardeşini, gelinini, hısım akrabası ve yeğenini, gerek bu belediyede, gerek büyükşehir, gerek diğer ilçe belediyelerin de işe yerleştirmesi ile gerçek meclis üyelik amaçlarına ulaştıkları, mutlaka faaliyet ve performans kitaplarına girmeli. Yine Geçmiş dönemde belediyelerde işe başlayan bazı meclis üyesi arkadaşlarımızın çocuklarının göze batan kadro yükselmeleri de, mutlaka meclis üyelik performanslarına yansıması gerektiğini düşünüyorum. Gaziemir Belediye meclis üyesi sıfatıyla bu meclise katılıp, peynir ve aseton fiyatlarını baz alarak yükselen enflasyonu ölçen, ekonomik, sosyal ve siyasi tahlillerde bulunan arkadaşların, ilçe halkının arasında dolaştığını iddia ederek gün boyu dinlediği, hatta kendisinin de vatandaşın dertli olduğu ilçe sorunları yerine, burada ülke sorunlarını anlatmaması dileğim ve temennim" diye konuştu.

ARDA: UYKULARINIZA GİRDİĞİMİ BİLİYORUM
Çağlarsu'nun eleştirilerine yanıt veren Başkan Arda, "Siz faaliyet raporu okumaya devam edin. Sanırım yıl sonuna kadar sürecek biliyorum fesatlıktan çatladığınızı... Biliyorum uykularınıza girdiğimi. 10 dakikalık meclis üyesisiniz. Dinliyoruz, süreniz sınırı kadar konuşacaksınız. Daha fazla konuşmak istiyorsanız bağımsız meclis üyesi olarak aday olun, bol bol konuşun. Sizin AKP ile ilgili düşünceleriniz değişti galiba, ufak ufak dokundurmaya başladınız. Performansınızı arttırmanızı bekliyorum" dedi.

ŞAHİN: BELEDİYEMİZ ÜZERİNE DÜŞENLERİ YAPMALI
MHP Grup Başkanvekili Selahattin Şahin, engelliler ile ilgili adım atılması gerekliliğine dikkat çekerek, "Engellilerimizin kaldırımlar, yürüme yolları gibi konularda eksikliklerimiz var. İlçemizde havalimanı var ama engelsiz havalimanı değil. Bu işte sınır yok. Engelliler ile ilgili bütün yapılması gerekenleri yapılması gerektiğini düşünüyorum. Engellilerin istihdamı yüzde 2, yüzde 5'e çıkarılması için önerge verilmişti ancak meclisten geçmedi sanırım. Gerçekten icraat lazım. Bazı özel sektörler var devlete parasını ödüyor ancak istihdam edilmiyor. Engelliler ile ilgili elimizden ne geliyorsa yapmamız lazım. Sarnıç sorunlarından bahsedildi. Bu yerleri kardeşlerimiz paraları ile aldı. Tabii ki sorunun çözülmesi lazım. İzmir'in yada Sarnıç'ta geçmişten bu güne gelen sorunlar var... Her geçen gün Sarnıç ile ilgili aşama alınıyor ve herkes çabalıyor. Sorunların çözümü noktasında AK Parti var. AK Parti ve MHP'li vekillerimize teşekkür ediyorum. Necip Nasır Bey bu konulara çok vakıf. Bu konun çözümü ile ilgili CHP'li Milletvekilleri de gayret sarf ediyorlar. Açılan telefonların başka yerden açıldığını düşünmüyorum. İçişleri Bakanlığı'nın mesajını söylüyorsunuz ancak burada sonuç olarak para istenmiyor bir şey olmuyor. Gaziemir güzel bir ilçe. Sorunları kendi kendine de çözülüyor aslında, çünkü değerler arttı. Bu nedenle belediyemiz üzerine düşenleri yapmalı. Geçen mecliste bayram sonrası bir sıkıntı yaşandı, keşke önceden konuşulsaydı... Belki çok uzun sürdüğü için gelmiyorlardır. Bir ilçe meclisi 4 saat sürer mi? İzmir'de her konuda 1 numarayız. Zabıta arkadaşlar var burada kaç saattir ayakta duruyorlar. Genel siyaseti zaten partililer yapıyor. Yanlış anlamayın ancak burada TBMM'cilik oynuyoruz. İlçemiz sorunları içinde mahallerimiz için planlamalarımız yapılmalı. Mahallerimize eşit hizmet yapalım" ifadelerini kullandı.

ARDA: 1 NUMARA OLDUĞUMUZU KABUL ETTİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ
Şahin'e yanıt veren Başkan Arda, "Size teşekkür ediyoruz. İzmir'de 1 numara olduğumuzu kabul ettiğiniz için de teşekkür ediyoruz. Bu mecliste 20 dakika söz hakkınız var kullanıyorsunuz, diğer meclis üyelerinin de 10 dakika söz hakkı var çok görmemek lazım. Meclis uzayabilir buna katlananlar gelecektir. Selahattin Bey engelli envanterimiz yok. Devlet bize engelli envanterini paylaşmıyor" dedi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Objektif
 15 Mayıs 2022 Pazar 00:39
Körler sağırlar, atmacalar, kırmızı çoraplılar, top sakallılar, hava limanından nemalananlar! Ah Gaziemirim güzel ilçem kimlerin eline kaldın! kimler kimlerle beraber.. Meclis üyesi olmuş hiç hak etmeyenler..
 Gaziemirli
 14 Mayıs 2022 Cumartesi 19:38
Vatandaş, Niye necati meclise başkanlık etsin? necati çok mu sempatik sanki? Allah razı olsun, güldürdün beni :)
 karacan
 14 Mayıs 2022 Cumartesi 10:18
Sarnıçın fiatalarını siz bu hale getirdiniz.İnsanlara yerini 25-30 TL den veren bir belediye başkanını rant sağlıyor diye şikayet ettiniz ve belediyenin nsanlara verdiği yerleri durdurdunuz.2018 de hazine yerlerini devralın siz verin diye 3 sefer başkanın ayağına gidildi vatandaş 250-400 arası alacaktı ilgilenilmedi gündeme geldiğinde biz o dönemde yoktuk deniliyor. Sarnıçı ağzınıza alıp konuşmayın burdaki sorunu yine devlet çözer sizin 1795 TL imza attıramadığınız yerleri devlet 750-1050 tl arasında verdi 502 kişiden 480 kişi müracaat edip tapularını aldı.Sarnıçın tüm emlak vergielrini alıyorsunuz hizmeti vermiyorsunuz sokaklarında caddelerinde araçlar zor yürüyor.yapılan bir ana cadde oda çökmeye başladı.Bu güne kadar ne hizmet var sarnıça göreve geldiniz 10 kişi eski çalışanları tıkdınız bir odaya durmadan maaş ödüyorsunuz yerlerine dışardan müdürler getirdiniz onları çalıştıramıyorsunuz bumu sizin yöneticiliğiniz.Bunların çoğu başkan yardımcısı veya müdür vasfında adamlar her ay en az 200.000 TL maaş ödeniyor yazık değilmi insanların parasına kendinize toz kondurmazsınız devlete geldimi yerden yere vurmaya kalkarsınız. Sarnıçı ağzınıza alırken besmele çekin başkan.
 mahmut
 13 Mayıs 2022 Cuma 23:26
milletvekili olmak isteyenler 2023 sizin için son çıkış. istifa da bir hizmettir. istifa edin vekilliğe aday olun bırakın gaziemiri türkiye sorunları konuşun
 Vatandaş
 13 Mayıs 2022 Cuma 23:01
Eyy belediye başkanı! sn.Necati Kırmaz bey meclise başkanlık etse nasıl olur? DENERMİSİNİZ. Çünkü siz ANTİPATİKSİNİZ!!!
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Ege'de Sonsöz