MENÜ
İzmir 16°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Seçim öncesi dikkat çeken ihale... Kayyumdan kiralık kulüp arsası!
Yerel Yönetimler
22 Şubat 2024 Perşembe 13:56

Seçim öncesi dikkat çeken ihale... Kayyumdan kiralık kulüp arsası!

Yerel seçimlere kısa bir süre Urla Kayyumu Mustafa Gözlet, başta Kum Plajı’nın yanı başındaki yelken kulübü arazi olmak üzere ilçe genelindeki 10 taşınmazı kiralama ihalesine çıkardı.

Metahan UD / EGEDESONSÖZ – Urla'da yerel seçimlere az bir zaman kala Park Urla projesi kapsamında yer alan taşınmazların Urla Kaymakamı ve Urla Belediye Başkanvekili Mustafa Gözlet tarafından ihaleye çıkarılmak istenmesi kamuoyunda büyük tartışmalara neden olmuştu. 

İlçede pek çok kişi duruma tepki göstermişti. Açıklama yapan Gözlet “Amacımız kimseden mal kaçırmak değildir.” ifadelerini kullanmıştı.

seçime 37 gün gibi kısa bir süre kala Urla kayyumu Gözlet, bu kez ilçe sınırlarındaki belediyeye ait başka taşınmazlarla ilgili yeni bir ihaleye çıktığını duyurdu. İhaleye göre 10 taşınmaz 3 ya da 5 yıllığına kiralancak..

İhaleye çıkılan taşınmazlar arasında en dikkat çekeni ise tartışmalara neden olan Park Urla Projesi’nin yanı başındaki ‘Yelken Eğitim Merkezi Ve Spor Kulübü’ arsası oldu. 3 bin 538 metrekare büyüklüğündeki bu parsel için yıllık muhammen bedel 240 bin TL olarak belirlendi.

İhaleye gireceklerden ise Türkiye Yelken Federasyonu Yelken Eğitim Merkezi  Akreditasyon Belgesi ve Amatör Denizci Eğitim Merkezi sertifikası veya bu belgelere sahip bir spor kulübü ile kullanım sözleşmesi istendi.EKMEK FIRINI, PARK ALANI
Öte yandan Yaka Mahallesi’ndeki 2 adet yazı hane ve peron yeri, Zeytineli Mahallesi’ndeki 2 zeytin ağaçlı tarla, Yelatı Mahallesi’ndeki park alanı, Yenice Mahallesi’nde eski taş ev, İçmeler Mahallesi’nde ekmek fırını,   Hacıisa Mahallesi’ndeki dükkan, Kadıovacık Mahallesi’ndeki kargir kahve ve arsası da kiralama ihalesinde yer aldı.

İhaleler ise 5 Mart tarihinde Urla Belediye Başkanlığı Mali Hizmetler Müdürlüğü’nde gerçekleştirilecek

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Taka
 22 Şubat 2024 Perşembe 15:22
Bu şehir çok başıboş kalmış.
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Ege'de Sonsöz