MENÜ
İzmir 24°
Ege'de Sonsöz
Bayram sonrası eylemlere devam... Memurlar bordro yaktı!
Yerel Yönetimler
24 Haziran 2024 Pazartesi 12:24

Bayram sonrası eylemlere devam... Memurlar bordro yaktı!

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Tüm Bel Sen arasında yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin tıkanmasının ardından başlayan memur eylemleri bayram tatili sonrasında da devam etti. Memurlar, Başkan Cemil Tugay’ın başkanlık makamının önünde maaş bordrolarını ateşe verdi.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Oktay GÜÇTEKİN / EGEDESONSÖZ - İzmir Büyükşehir Belediyesi, ESHOT ve İZSU genel müdürlüklerinde görevli kamu emekçileri ile bu işyerlerinde örgütlü Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (TÜM BEL-SEN) İzmir Şubesi büyükşehir arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin tıkanması üzerine başlayan eylemler devam ediyor.

Başkan Cemil Tugay’ın sosyal denge tazminatı ile ilgili yasal sınırı önermesi üzerine İzmir Büyükşehir’de örgütlü kamu sendikaları bugün ortak basın açıklaması yaptı. Büyükşehirin birimlerinin bulunduğu Kültürpark önünde bir araya gelen kamu emekçileri iş bırakarak İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın çalışma ofisinin de olduğu İzmir Sanat’a yürüdü. Yürüyüş boyunca ellerinde bordroları sallayan kamu emekçileri attıkları sloganlarla Başkan Tugay’a sosyal denge tazminatı ile ilgili kararından vazgeçme çağrısında bulundu.

Sık sık ‘Bize ekmek yoksa size huzur yok’ sloganı atan işçiler ellerindeki maaş bordrolarını Başkan Tugay’ın çalışma ofisinin ateşe verdi.

Ortak okunan basın açıklaması şu şekilde:

İzmir Büyükşehir Belediye yönetimi Kurban Bayramından önce belediye emekçilerinin yıllardır bedeller ödeyerek, mücadele ederek elde ettiği toplu sözleşme kazanımlarını hukuksuz bir şekilde gasp ederek iş barışını tek taraflı olarak bozmuştur. Seçimlerden önce memurlara, "mevcut durumdan daha ileri sözleşmeler imzalayacağız" sözünü unutan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, mermurunun sosyal denge tazminatının yarısına el koyarak, Ramazan Bayramı, 1 Mayıs ve Kurban Bayramı ikramiyelerini ödemeyerek, bayramı belediye emekçilerine zehir etmiştir.

Son yapılan yerel seçimlerde haktan, hukuktan, adaletten, demokrasiden, Insan haklarından, özgürlüklerden bahsederek ve insanca yaşanacak bir ülke Için politikalar geliştireceğini söyleyerek halktan oy isteyen CHP li belediye başkanları belediyelerin %65 ini kazanmış ve partilerinin ilk seçimlerde iktidar olacağını beyan etmişlerdir.

İzmir Büyükşehir ve 28 ilçe belediyesini kazanan CHP li belediye başkanlarının ilk icraatları emekçilerin kazanılmış haklarına el koymak olmuştur. Seçim süresince dillerinden düşürmedikleri demokrasi ve özgürlük kavramlarını yeni bir seçime kadar bir kenara attıkları görülmektedir. Sendikal hakkını, anayasa hakkını ve demokratik haklarını kullanarak bu hukuksuzluğa tepki gösteren belediye emekçilerine soruşturma baskısı yapılarak en temel haklarımızın kullanılması engellenmek isteniyor. Hukuki bir belge olan toplu sözleşme metninin 6. ve 8. maddelerinde yeni toplu sözleşme imzalanana kadar mevcut ödemelerin devam edeceği belirtilmesine ve Büyükşehir Belediyesinde örgütlü tüm sendikaların itirazına rağmen sosyal denge tazminatının yarısına hukuksuzca el konulmuştur. Tepkilerini dile getiren belediye emekçilerinin karşısına güvenlik güçleri çağrılarak biber gazı sıktırılmıştır.

CHP İzmir İl Başkanlığı ile sendikalar arasında yapılan görüşmede, konuyla İlgili CHP Genel Merkezi tarafından çalışma yapıldığı bildirilmiştir. İzmir'de anan hukuksuzluk CHP Genel Merkezinin bilgisi ve onayı ile yapıldığı yaşanan anlaşılmaktadır. Bu durumumun siyasal sorumluluğu ve doğuracağı sonuçlar CHP'nin hanesine emekçiler tarafından not edilecektir.

Belediye başkanlarına, CHP İzmir İl yöneticilerine, Meclis Başkan Vekiline, Başkan Vekiline, Başkan Danışmanlarına ve belediye bürokratlarına konuyu tüm boyutlanı ile anlattık. Yapılan Toplu Sözleşmelerin hukuki temelini, Uluslar arası ILO 87, 98 ve 151 sayılı sözleşmeleri, Avrupa Konseyinin Avrupa Sosyal Şart ve Avrupa Birliğinin Temel Haklar Şartı ile İLO Uzmanlar Komisyonu ve Sosyal Haklar Avrupa Komitesinin Kararları oluşturduğunu ve bu sözleşmeler ile ilgili geniş bir dosya sunduk.

Anayasanın 90/5. maddesine göre; "Usulüne göre yürürlüğe konulmuş Milletl?rarası antlaşmalar kanun hükmündedir. Bunlar hakkında Anayasaya aykırılık İddiası ile Anayasa Mahkemesine başvurulamaz. Usulüne göre yürürlüğe konulmuş temel hak ve özgürlüklere ilişkin milletlerarası antlaşmalarla kanunların aynı konuda farklı hükümler İçermesi nedeniyle cıkabilecek uyuşmazlıklarda milletlerarası antlaşma hükümleri esas alınır denilmiştir.

Yukarıda belirtilen ve onaylanan 98 sayılı ILO sözleşmesi iç hukukumuzla outünieşerek bağlayıcılık kazanmıştır, dolayısıyla kamu emekçilerinin toplu sözleşme yapma hakları vardır ve bunda da ücret konusunda herhangi bir sınırlama getirilmemiştir. Anayasa'nın 90. maddesi mevcut iken kanunla getirilmiş bir sınırın, uluslararası sözleşme hükümlerine aykırı şekilde yorumlanamayacağı, kanun hükmünün uluslararası sözleşme hükmüne üstün tutulamayacağı açıktır. AİHM, sosyal denge tazminatı sözleşmelerini, Toplu Sözleşme olarak değerlendirmektedir. Şu durumda buna aykırı kanun hükümlerinin, uluslararası sözleşme hükümlerine uygun hale getirilmesi gerekmektedir. MEVZUATIN BUNA UYGUN HALE GETİRİLMEMİŞ OLMASININ SORUMLULUĞU DA KAMU İDARECİLERİNDE VE YASA KOYUCULARDADIR. BUNUN SAĞLANMAMIŞ OLMASI, ULUSLARARASI SÖZLEŞMELERİ GEÇERSİZ HALE GETİRMEYECEKTİR. İÇ HUKUK DÜZENLEMESİ İLE ULUSLAR ARASI SÖZLEŞMENİN ÇELİŞTİĞİ HER DURUMDA ULUSLARASI SÖZLEŞME HÜKÜMLERİNİN UYGULANMASI, ANAYASA MD. 90/5 GEREĞİNCE TÜM KURUMLAR İÇİN BİR ZORUNLULUKTUR. TÜM KİŞİ VE KURUMLAR, ANAYASAL DÜZENLEMELERE UYMAKLA YÜKÜMLÜDÜR. AİHM kararları, yine Anayasa'nın 90. maddesi hükmüne göre uygulanması zorunlu olan kararlardandır.

Kamu çalışanları ve onların sendikaları yasaları, yasakları, hak gasplarını örgütlü mücadelesi ile aşmayı başarmıştır. Emekçilerin sendikal mücadelesinde elini taşın altına koyarak haklar ve özgürlüklerden yana tavır gösteren CHP li belediye başkanları ve siyasetçilerin katkıları ile kazanılan haklar, maalesef AKP nin toplu sözleşme hakkına müdahale ederek koyduğu sınırlar, kısıtlamalar ve Vasakların arkasına saklanan yine CHP'li belediye başkanları tarafından, kazanılmış hakların gasp edilmesi yaman bir çelişkidir.

Buradan bir kez daha çağrıda bulunuyoruz, emekçilerin ekmeğinden alinizi çekin, gasp ettiğiniz sosyal denge hakkımızı ve ödemediğiniz ikramiyelerimizi derhal ödeyin ve toplu sözleşme masasını hemen kurun. Belediyelerde örgütlü tüm sendikalar gasp ettiğiniz haklarımız ödenene ve toplu sözleşme masası kurulana kadar mücadeleyi sürdürmekte kararlıdır.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Eğitimde acı tablo… Emeklilik hayali başka bahara!
Güncel
24 Haziran 2024 Pazartesi 09:31

Eğitimde acı tablo… Emeklilik hayali başka bahara!

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi’nin öğretmen fazlalığına ve emekli sayısındaki düşüşe ilişkin açıklamasını Eğitim Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Nafiz Ceylan değerlendirdi. Ceylan, öğretmen açığının olduğuna dikkat çekerek emekliliğini erteleyen öğretmenlerle ilgili “Aldıkları ikramiyenin de günümüzde bir anlamı yok. Aldığı ikramiye ile 10 yıllık eski bir araç alabiliyor, 1+1 evi bırakın onun bir odasını bile alamıyor. O zaman bu öğretmen neden emekli olsun? Bu da utanılacak bir durum. Yıllarca emeğinin karşılığını alamayan öğretmenler çalışmaya devam etmek zorunda kalıyor” dedi.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Büşra ÇETİNKAYA/EGEDESONSÖZ – İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi’nin kentteki öğretmen sayısı ile ilgili, “İzmir'de öğretmen fazlalığı var, eksiğimiz yok” sözleri gündem oldu. Yahşi aynı zamanda yılda iki bin öğretmen emekli olurken sayının 500'e düştüğünü söylemişti.

Eğitim Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Nafiz Ceylan, Yahşi’nin açıklamalarını Egedesonsöz’e değerlendirdi.

ÖĞRETMEN EKSİKLİĞİ HAD SAFHADA
Ceylan, İzmir’de öğretmen fazlalığının olmadığını söyleyerek ücretli öğretmenlerin sayısındaki artışa dikkat çekti. Kadifekale, Gültepe gibi semtlerde öğretmen açığının olduğuna değinen Ceylan, şunları söyledi:

“Öğretmen fazlalığını dile getirmesi yanlış. Türkiye genelinde de İzmir’de de aynı şekilde öğretmen fazlalığı değil eksikliği var. Halen İzmir’de ücretli öğretmen çalıştırılıyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile görüşmelerimizde sınıf öğretmenliği bazında belli yerlerde depo öğretmen fazlalığının olduğunu söylediler. Kadifekale, Gültepe gibi belli kesimlerde sınıf öğretmeni dahil ücretli öğretmen çalıştırıldığı tespitimiz de var. İzmir’de belki birkaç branşta fazlalık olabilir ama öğretmen eksikliği had safhada. Branş bazında düşünülebilir ama genel anlamda öğretmen eksikliğimiz var. Ücretli öğretmenlerin sayısında artış var. İzmir’de hemen hemen her branşta ücretli öğretmenlerimiz var. Öğretmen açığının olmaması, boş dersin olmaması anlamına gelerek konuşuyor, bilemiyoruz. İzmir’de öğretmen açığı yok demek yanlıştır. Öğretmen eksikliğini de, ücretli öğretmen çalıştırılmasından dolayı biliyoruz. Ücretli öğretmenler yerine kadrolu öğretmen atamaları yapılmalıdır”

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERLE TASARRUF ETMEYE ÇALIŞIYORLAR
En az 80 bin öğretmen atamasının yapılması gerektiğini ifade eden Ceylan, “Milli Eğitim Bakanlığı bu yıl 20 bin öğretmen ataması yapacağını ilan ediyor ama ihtiyacımız olan 80-90 bin öğretmen atamasıdır. Bu dönem atamayı 20 binle kapattılar. Geri kalan kısmın da Eylül ayında ücretli öğretmenlerle kapatılacağı belli. Sistemi öyle işletiyorlar. Kadrolu öğretmene vereceği ücreti, ücretli öğretmene üçte birini veriyor. Bu artık devletin bir politikası haline geldi. Ticarileştirme ve piyasalaştırma adı altında ücretli öğretmenlerin çalıştırılarak ekonomide tasarrufa gidildiği görülüyor. Eğitimde tasarruf yapılmaz. Derslerin boş geçmemesi gerekiyor. Ücretli öğretmenler dönem içerisinde 15 bin lira aldığı ücretle geçinemediği için ayrılmak durumunda kalıyor. Asgari ücretin altında bir ücretle geçinemiyorlar. Atama yapılırken sadece lisans durumlarına bakılarak atama yapılıyor. Birçok öğretmen de bu ücreti az bulduğu için kabul etmiyor. Çünkü kurtarmıyor. Birçok öğretmenimiz bırakıp gidiyor. Yaşam şartlarına göre, insanca yaşayabilecekleri bir ücret verilmiyor. Neden kadrolu atama yapılmıyor sorusuna cevap verilmeli. Atama bekleyen yüz binlerce öğretmen var” şeklinde konuştu.

EMEKLİ OLDUĞUNDA MAAŞIN YÜZDE 60’I YOK OLUYOR
Ceylan, yoksulluk sınırının altında çalışan öğretmenlerin emekliliği ertelediğini söyleyerek “Öğretmenler geçim derdinde. Şu anda yoksulluk sınırlarının altında ücret alıyorlar. Şu anda göreve başlayan yeni bir öğretmenin aldığı maaş 35 bin TL’ye yakın. Bu da ülkemizde bugünkü enflasyona ve yoksulluk sınırına baktığımızda 59 bin liranın altında bir ücretle çalışıyor. Emekli olduğunda bu ücretin yüzde 60’ı yok oluyor. Bugünkü şartlarda aldığı maaşın yüzde 40’ı ile geçinmesi mümkün değil. Birçok emekçi öğretmen kirada kalıyor, yoksulluk artıyor. Emekli olduğunda alacağı 19-20 bin lira ücretle yaşaması mümkün değil. Neden emekli olsun? Emekliliği ertelemek zorunda kalıyorlar. Bu övünülecek değil, utanılacak bir durum. Çocuklarımızı hayata hazırlayan öğretmenler hak ettikleri ücreti almalı” dedi.

EMEKLİLER EKMEK VE ET KUYRUĞUNDA
Öğretmenlerin emekli maaşıyla geçinemeyecekleri için çalışmaya devam ettiğini, ikramiyelerle bir ev bile alamayacağına dikkat çeken Ceylan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Maaşlarına yapılan kesintilerin, taban aylıkların düşük kalması nedeniyle seyyanen verilen zamların bile verilmemiş olması beklentinin çok altında kalan emekli ücreti ile karşı karşıya kalan öğretmenlerin emekli olması mümkün değil. Birçok öğretmen emekli olmaktan vazgeçti. Avrupa’da insanlar emekli olduğunda çok rahat yaşayabiliyorken, gezebiliyorken, turistik gezilere gidiyorken bizim ülkemizde emekli insanlar daha ucuz ne alabilirim diye düşünüyor. Saatlerce ekmek ve et kuyruklarında bekliyor. Elindeki parayı mümkün olduğunca uygun kullanmaya çalışıyor, ay sonunu zor getiriyor.

ALDIKLARI İKRAMİYE İLE BİR EVİN ODASINI BİLE ALAMIYORLAR
Aldıkları ikramiyenin de günümüzde bir anlamı yok. Aldığı ikramiye ile 10 yıllık eski bir araç alabiliyor, 1+1 evi bırakın onun bir odasını bile alamıyor. O zaman bu öğretmen neden emekli olsun? Bu da utanılacak bir durum. Yıllarca emeğinin karşılığını alamayan öğretmenler çalışmaya devam etmek zorunda kalıyor. Bu durum eğitimin kalitesini de etkiliyor olabilir. 65 yaşına gelen bir öğretmenin de sağlık sorunları olabilir. Ekonomik sıkıntıları düşünerek bu sorunlar kafasındayken sınıfa girmesi de bir sorundur. “

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Bayraklı Şehir Hastanesi'nde maaş isyanı... İşçiler iş bıraktı!
Güncel
24 Haziran 2024 Pazartesi 08:36

Bayraklı Şehir Hastanesi'nde maaş isyanı... İşçiler iş bıraktı!

Bayraklı Şehir Hastanesi'nde çalışan taşeron işçiler düşük maaşlar ve ağır çalışma koşullarından dolayı bu sabah iş bıraktı. İşçiler maaşlarının artmasının ve çalışma koşullarının da iyileştirilmesini talep ediyor.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Büşra ÇETİNKAYA - EGEDESONSÖZ – Bayram sonrasında da işçi eylemleri sürüyor. İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi, bu sabah güne eylemle başladı. Başhekimlik önünde toplanan taşeron işçiler çok fazla iş yükünün yüklendiği gerekçesiyle bu sabah iş bıraktı.

Asgari ücretle çalışan işçiler, personel sayısının az olduğunu, farklı birimlerin işlerini de yaptıklarını söyleyerek maaşlarının artmasını talep ediyor.

‘BAYRAM BİLE YAPAMADIK’
Eylem yapan işçilerden biri şunları söyledi:

“İzmir Şehir Hastanesi’nde ISS firmasına bağlı çalışıyoruz. 17 bin lira asgari ücrete 6 katın temizliğini birden yapıyoruz. Temizlik personeliyim ama her işi yaptırıyorlar. Çalışan sayısı çok az ve az para veriyorlar. Maaşımızın daha yüksek olmasını istiyoruz. İnsani şartlarda çalışamıyoruz. Bayram bile yapamadık. Ben bayramın ilk günü de ikinci günü de çalıştım. Dördüncü gün bana izin verdiler. Şu anda greve girenlere de imza attırmadılar. Hakkımızı arıyoruz. Oda destek, taşıma birimlerinde çalışan personeller de eylemde.”

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 izmirli
 24 Haziran 2024 Pazartesi 11:31
Belediyedeki parayı isteyin, siz 17 bine çalışıyorsunuz, belediyede 60 bini yatarak alanlar var.
 
 24 Haziran 2024 Pazartesi 11:30
Gençler iş beğenmiyordaki iş. Türkiye'de günlük mesai çoğu yerde 10-12 saat. Tamamen rezillik.
 murat
 24 Haziran 2024 Pazartesi 10:40
Bu emekçilerin aldığı maaşa bakın, troller hiç yorum yapmamış.
Yeni haftada hava nasıl olacak?
Güncel
24 Haziran 2024 Pazartesi 07:52

Yeni haftada hava nasıl olacak?

Meteoroloji'nin açıkladığı son verilere göre yeni haftada kent merkezinde hava sıcaklıkları 38 dereceye kadar çıkacakken Küçük Menderes Havzası'ndaki ilçelerde ise bu en yüksek sıcaklık 41 dereceye kadar çıkacak.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

EGEDESONSÖZ - Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre, yeni haftada hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek. 

Açıklanan verilere göre, kent merkezinde en yüksek hava sıcaklığı 36 dereceye kadar çıkacakken hafta içi bu sıcaklık 38 dereceye kadar çıkacak. İzmir'in kırsal bölgelerinde ise hafta içi en yüksek sıcaklık 41 dereceyi bulacak. 

Rüzgar ve nem oranlarında ise önemli bir değişiklik olmayacak. 

İzmir kent merkezinin 5 günlük hava tahmin raporu:


 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

İzmir'de zamlı tarife başladı!
Yerel Yönetimler
24 Haziran 2024 Pazartesi 09:46

İzmir'de zamlı tarife başladı!

İzmir'de kent içi toplu ulaşım ücret tarifesine uygulanan zam hayata geçti. Bugünden itibaren tam biniş ücreti 17,5 TL, öğrenci kartı ile biniş ücreti ise 7,5 TL oldu.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

EGEDESONSÖZ - İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), toplu ulaşım araçlarında uygulanan fiyat tarifesinin güncellenmesi gündemiyle geçtiğimiz hafta toplanmış ve oy birliği ile alınan kararla; İZTAŞIT, ESHOT, İZDENİZ, İzmir Metro, İzmir Tramvay ve İZBAN’da geçerli toplu ulaşım ücret tarifesine zam yapılmıştı. 

Alınan karar bugün yürürlüğe girdi. Alınan karara göre, İzmir'de toplu taşımaya ilk biniş yüzde 17,5’luk zam ile 13 TL’den 17,5 TL’ye, ilk aktarma ücreti ise 6 lira 52 kuruştan 8 lira 78 kuruşa yükseldi. Üçüncü aktarma fiyatının ise 3 lira 28 kuruştan 4 lira 42 kuruş olarak güncellendiği toplantıda ise 120 dakika uygulamasının ise devam etmesine karar verildi. 

11,52 TL olan öğretmen biniş ücreti artmazken, 60 yaş biniş ücreti 15,50 TL oldu. Öğretmenler ilk aktarmada 5,76 TL, ikinci aktarmada ise 2,88 TL ödeyecek. 60 yaş kartlarından ise ilk aktarmada 7,76 TL, ikinci aktarmada 3,88 TL alınacak. Öğrenciler aktarma ücreti ödemeyecek.

HALK TAŞIT DEVAM
Günün belli saatlerinde yüzde 50 indirimli ulaşım imkânı sağlayan “Halk Taşıt” uygulamasında ise tam biniş 8,75 TL, öğretmen 5,76 TL, 60 yaş 7,75 TL, öğrenci binişi ise 3,75 TL oldu. Tam tarife kapsamındakiler, Halk Taşıt saatlerinde ilk binişten sonraki 120 dakika içinde ilk aktarmaya 4,39 TL, ikinci aktarmaya 2,21 TL ödeyecek. Öğretmen kartlarından, ilk aktarmada 2,88 TL, ikinci aktarmada 1,44 TL düşülecek. 60 yaş kartlarından ise ilik aktarmada 3,88 TL, ikinci aktarmadan 1,94 TL alınacak. Öğrenciler yine aktarma ücretinden muaf olacak.

 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Nazik ziyaretler
 24 Haziran 2024 Pazartesi 11:28
"90 dakika geri gelecek." diye oy isteyen Cemil Tugay ilk 180 günde ulaşıma fahiş zam yaptı. Suya yüzde 50 indirim de olmadı.
 ksk
 24 Haziran 2024 Pazartesi 11:11
Bu kadar enflasyonla ne yapacak belediye, o araçlar su yakmıyor, mazot 2,5 yılda 8 liradan 40 liraya çıktı, bu gece de zam var.
 ayrancılar ilçe izmir
 24 Haziran 2024 Pazartesi 11:00
bayramda kütahya ya gittim 10 yıldır giderim sivrisinek namına birşey olmazdı bu bayram aman allahım sivrisinek yakarca kaynıyor neden acaba bu bayram böyle diye şaşırdım sonra aklıma geldi CHP belediyeyi almış şaşırmadın bikaö seneye kalmaz kokmayabaşlar şehir
Dünyanın en mutlu şehirleri açıklandı... İzmir de listede!
Yaşam
24 Haziran 2024 Pazartesi 10:55

Dünyanın en mutlu şehirleri açıklandı... İzmir de listede!

Dünyanın en mutlu 250 şehri açıklandı. Danimarka'nın Aarhus şehri zirvede yer alırken, Türkiye'den İstanbul, İzmir ve Antalya listeye girdi.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Dünyanın en mutlu şehirleri listesi yayımlandı. Listede Türkiye'den İstanbul, İzmir ve Antalya yer aldı.

Her yıl İngiltere merkezli Yaşam Kalitesi Enstitüsü tarafından hazırlanan 2024 Mutlu Şehir Endeksi'nde zirvede Danimarka'nın ikinci büyük şehri Aarhus yer aldı. 

AARHUS ZİRVEDE
Aarhus, The Sun için seyahat yazarı tarafından "şirin taş sokakları, kıvrımlı su yolları ve samimi bağımsız dükkanları" ile tanıtıldı ve şehir, hem rahat hem de canlı olarak nitelendirildi.

The Institute for Quality of Life tarafından oluşturulan endekste, şehirleri çevre, sosyal hareketlilik ve yerel ekonomi gibi konularda yerel yönetimlerin stratejik politika belirleme çabalarına göre puanlıyor.

ALTIN KATEGORİSİ
Küresel çapta seçilen şehirler arasında yaklaşık 40 tanesi Altın statü ile ödüllendirildi ve bu şehirler daha kapsamlı bir denetime tabi tutuldu.  Aarhus, Kopenhag'ı geride bırakarak zirveye yerleşti.

İlk 5'te Zürih, Berlin, Göteborg ve Amsterdam yer alırken, Helsinki, Bristol, Cenevre ve Münih de ilk 10'da kendine yer buldu.

TÜRKİYE'DEN 3 ŞEHİR LİSTEDE
Listeye Türkiye'den 3 şehir girdi. 197. sırada bulunan İstanbul, 1289 puan aldı.

222. sırada yer alan İzmir, 1247 puanla listede yer aldı. Antalya ise 246. sırada, 1199 puanla listeye girdi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 ayrancılar ilçe izmir
 24 Haziran 2024 Pazartesi 11:36
ben böyle gamsız bir şehir görmedin yollar köstebek yuvası,sehir kokuyor ama herkes memnun aynı tepkiyi ülke yönetiminede veriyorum insanlar aç hala akp diyor takım tutmayın hizmete oy verin yeter artık beceremiyorsa hangi parti olursa olsun şutlayın
İlçenin nüfusu on katına çıktı... Menderes'te belediyeden özel önlem!
Yerel Yönetimler
24 Haziran 2024 Pazartesi 09:34

İlçenin nüfusu on katına çıktı... Menderes'te belediyeden özel önlem!

9 günlük bayram tatilinde Menderes’in turizm bölgesi doldu taştı. Menderes Belediyesi yaşanan yoğunluğa özel önlem aldı. İlçenin nüfusu bayram boyunca on katına çıktı.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

9 gün süren Kurban Bayramı tatilinde vatandaşların tercihi Menderes oldu. İlçenin turizme açılan kapısı Gümüldür, Özdere ve Ahmetbeyli milyonları ağırladı. İlçe nüfusunun on katı üstünde yoğunluğun yaşandığı bayram tatili için Menderes Belediyesi de özel önlem aldı.

Yoğun mesai
Temizlik işleri müdürlüğü, zabıta müdürlüğü, fen işleri müdürlüğü ile park ve bahçeler müdürlüğü başta olmak üzere tüm birimleriyle aşırı nüfus artışının yaşandığı bayram tatilinde sahada olan Menderes Belediyesi vatandaşların huzurlu bir tatil geçirmesini sağladı. Yaşanan yoğunlukta işlerin aksamaması için ilçe merkezinde görevli ekiplerde sahil bölgesinde görevlendirildi.

Hizmet vurgusu
Aşırı yoğunluğa karşı hizmetleri aksatmadan sürdürdüklerini ifade eden Menderes Belediye Başkanı İlkay Çiçek, "Bayram tatiliyle birlikte ilçemizde aşırı bir yoğunluk yaşandı. Özellikle sahil bölgemizde adeta iğne atsanız yere düşmeyecek bir kalabalık oluştu. Biz de Menderes Belediyesi olarak bu nüfus artışına hazırlıklıydık. Tüm ekiplerimizle koordineli şekilde sahadaydık. Vatandaşımızın huzurlu ve mutlu şekilde tatilini geçirmesi bizim için önemli. Normal nüfusumuzun on katını bulan bir artış yaşandı bu tatilde. Buna rağmen hizmetlerimizde aksama yaşanmaması için özen gösterdik. Tüm çalışma arkadaşlarıma özverili çalışmaları için teşekkür ederim" dedi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Bornova'ya TIR garajı geliyor
Yerel Yönetimler
24 Haziran 2024 Pazartesi 09:05

Bornova'ya TIR garajı geliyor

Bornova Belediyesi Kara Nakliyecileri Sitesi’nin bitişiğindeki 14 dönüm alanda, TIR garajı düzenlemesi yapıyor. Yeni düzenlemeyle, bir yandan şoförlerin araçlarını park ederek, yiyecek, içecek, duş ve tuvalet ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir alan yaratılırken bir yandan da yol kenarlarına gelişigüzel parklar engellenerek, trafik sıkışıklığının önüne geçilmesi hedefleniyor.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Bornova Belediyesi Işıkkent’in en büyük sorunlarından biri olan, bölge esnafı ve nakliye şirketleri tarafından sık sık dile getirilen TIR garajı düzenlemesini hayata geçiriyor. Işıkkent Kara Nakliyecileri Sitesi’nin bitişiğinde, 6108/1 sokağa paralel konumdaki 14 dönümlük arazi Bornova Belediyesi tarafından TIR garajı haline getirilecek. Bornova Belediyesi, alanda şoförlerin ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri duş ve tuvalet yapıp, kafeterya da açacak. Aynı anda 100 aracın park edebileceği şekilde düzenleme yapılacak alanda, günlük 800 aracın giriş çıkış yapması bekleniyor.

Trafik de rahatlayacak
Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, Işıkkent Kara Nakliyeciler Sitesi ve çevresindeki otkopark sorunu çözmek için önemli bir düzenlemeyi hayata geçireceklerini söyleyerek, “Bu bölge Bornova’nın hatta İzmir’in Türkiye’ye açılan kapısı. Her gün binlerce TIR buraya getirip yüklerini bırakıyor. Buradan aldıkları yükleri de bütün Türkiye’ye dağıtıyor. Bölgenin tamamı bir TIR otopark alanına dönmüş durumdaydı. Işıkkent, Pınarbaşı, Mevlana, Doğanlar’da TIR’lar otopark olarak sokaklarımızı kullanıyorlardı. Bu bölgedeki 14 dönüm araziyi İzmir Büyükşehir Belediyesi ile ortak fikir üreterek TIR garajına çevirmeye karar verdik.

Hem buraya gelen şoförlerimizin gece TIR’larında kalırken tuvalet, duş, kafeterya ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir alan olacak hem de sokaklarımızı TIR’ların otopark işgalinden kurtarmış olacağız. Çok yakında Bornova Belediyesi olarak Işıkkent’te açacağımız Tır garajıyla sokaklarımızdaki TIR işgallerine son vereceğiz. Buraya gelen şoför arkadaşlarımız için de rahat bir ortam sağlayacağız” dedi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Işıkkent trafik sorunu
 24 Haziran 2024 Pazartesi 09:31
İzBB ve Karayolları ortak bir çalışma yapıp çevre yolu bağlantısını düzenleyebilse gerçek trafik sorunu o zaman çözümlenecek. İki kurum da inatla yapılan öneri ve şikayetlere kulak tıkıyor...
Alsancak'ta gürültü denetimi
Yerel Yönetimler
24 Haziran 2024 Pazartesi 11:03

Alsancak'ta gürültü denetimi

Konak Belediyesi, Alsancak’ta gürültü kirliliği yaratan ve yönetmeliğe aykırı faaliyet yapan işletmeleri denetledi.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Konak Belediyesi, Konak İlçe Emniyet Müdürlüğü personeliyle birlikte Alsancak’ta canlı müzik faaliyetinde bulunan veya müzik yayını yapan işletmeleri denetledi. Konak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü ile Konak İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin katıldığı denetimde standartlara aykırı şekilde faaliyet gösteren işletmelere işlem yapıldı. Müzik faaliyeti yapan işletmelere yönelik daha önceki denetimlerde, müzik yayın izin belgesi alınması yönünde bilgilendirilen işletmelerde bu belgenin olup olmadığı denetlendi.

Denetimler devam edecek
Öte yandan ses ölçümü de yapan ekipler, belli bir desibeli aşarak standarda aykırı şekilde müzik yayını yapan işletmeleri belirledi. Yapılan denetimlerde kurallara uymayan işletmelere idari ve cezai işlem uygulandı. Konak Belediyesi, gürültü kirliliğinin önüne geçmek için denetimlerini ilçe genelinde düzenli aralıklarla sürdürecek.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Batu'yu hayattan koparmıştı... Motosikletli de yaşam savaşını kaybetti!
Ege
24 Haziran 2024 Pazartesi 11:34

Batu'yu hayattan koparmıştı... Motosikletli de yaşam savaşını kaybetti!

Aydın'da, yolun karşısına geçmeye çalışan ortaokul öğrencisi Mehmet Batu Özlü’ye (13) çarpıp ölümüne neden olan motosikletin sürücüsü Sedat Şenol (19) da 3 gün sonra hastanede öldü.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Kaza, 21 Haziran'da saat 23.00 sıralarında Kuşadası ilçesi Türkmen Mahallesi Turgut Özal Bulvarı'nda meydana geldi. Sedat Şenol'un kullandığı plakası öğrenilemeyen motosiklet, yolun karşısına geçmeye çalışan Mehmet Batu Özlü'ye çarptı. Çarpmanın şiddetiyle yaklaşık 70 metre sürüklenen sürücü ve Özlü yaralandı. İhbar üzerine bölgeye polis, jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar, sağlık görevlilerinin ilk müdahalesinin ardından hastaneye kaldırdı. Tedaviye alınan yaralılardan Özlü, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Haberi alıp hastaneye gelen Özlü'nün yakınları gözyaşlarına boğuldu. Kuşadası'nda kuyumcu dükkanı işleten Murat-Figen Özlü çiftinin tek çocuğu olan, Bahçeşehir Koleji 7'nci sınıf öğrencisi Mehmet Batu Özlü, önceki gün Kuşadası Hanım Camisi'ndeki cenazenin ardından Adalızade Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Kazada ağır yaralanan ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Sedat Şenol da bu sabah yaşamını yitirdi. Şenol'un cenazesi otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu'nun morguna gönderildi. (DHA)

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Sıcaklarda can dostlar unutulmadı!
Yerel Yönetimler
24 Haziran 2024 Pazartesi 09:00

Sıcaklarda can dostlar unutulmadı!

Yaz sıcaklarında İzmir Büyükşehir Belediyesi Pako Sokak Hayvanları Sosyal Yaşam Kampüsü’ndeki sahipsiz köpekler unutulmadı. İzmir’deki pet kuaförleri gönüllü olarak kampüse geldi, köpekleri önce tıraş etti sonra yıkadı.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
İzmir Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Pet Kuaförler Derneği ve gönüllü ekibiyle Bornova Gökdere’deki Pako Sokak Hayvanları Sosyal Yaşam Kampüsü’nde sahipsiz köpekler tıraş edilerek yıkandı.
 
“Türkiye’de ilk”
İzmir Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri ve Halk Sağlığı Dairesi Başkanı H. Gökhan Özdemir, “Türkiye’de ilk defa yapılan bir etkinlik bu. Pet Kuaförler Derneği ve onların gönüllüleriyle iş birliği içinde burada sahipsiz hayvanların tıraşlarını ve banyolarını yaptırdık. Onların da refaha ihtiyacı var. Her ne kadar iyi beslenseler, bakılsalar da bu sıcak günlerde tıraş ve banyoya ihtiyaçları var. Bu gibi faaliyetlerin sahiplendirme etkinliklerimize de katkı vereceğini düşünüyoruz. Bu anlamlı etkinlik, sahipsiz hayvanların yaşamına dokunarak, onlara umut olma ve farkındalık yaratma noktasında büyük bir başarıya imza attı. Bakımevlerimizden hayvan sahiplenmenin önemini, bilinçli hayvan sahibi olunmasını önemsiyor ve bu konuda eğitimlerimiz ve bilinçlendirme çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.
İzmir’de hayata geçirilen uygulamanın Türkiye’ye yayılması gerektiğini vurgulayan Özdemir, “İlk defa yaptığımız için diğer illerimizdeki hayvan bakımevlerine, rehabilitasyon merkezlerine de örnek olacaktır. Bu sıcak günlerde sokaktaki canlılarımız için su kaplarına su koyalım. Onların da sağlıklı yaşamaya ihtiyacı olduğunu unutmayalım. Mümkün olduğunca bakımevlerimizden hayvan sahiplenmeye çalışalım” diye konuştu.
 
“Onlar hala kışlık kıyafetlerinde”
Pet Kuaförler Derneği Kurucusu Gözde Kirtil ise “İzmir’deki 17 pet kuaförü sokak canlarımız için topladık. Gündemdeki sokak hayvanları ile ilgili yasa teklifi hayvanseverleri üzen bir konu olarak öne çıktı. Bu konuya mesleğimizle tepkimizi göstermek istedik. Şu an çok sıcak. O yüzden bu mevsimde gelmek istedik. Her gün taranamadıkları için tüyleri birbirine dolaşıyor ve derileri nefes almıyor. Sıcaktan çok daha fazla etkileniyorlar. Biz sıcaklarda yazlık kıyafetlerimizle dolaşabiliyoruz ama onlar hala kışlık kıyafetlerinde. Derilerine uygun, güneşten zarar görmeyecekleri şekilde kısaltma işlemi yapıyoruz. Türkiye’de bugüne kadar hiçbir barınakta herhangi bir belediye böyle bir çalışma yapmadı. Çok gururluyum. Bir başlangıç yaptık. Umarım Türkiye’ye yayılır” dedi. 
 
“Sahipsiz çocukların da pet kuaförleriyiz”
Gönüllü Pelin Doktaş, “Bugün barınaktaki sahipsiz çocuklarımızın bakım ve yıkamalarını yapıyoruz. Sadece sahipli çocukların değil sahipsiz çocukların da pet kuaförleriyiz aslında. Hepimiz gönüllü olarak buradayız. İzmir’de ilk biz başlattık. İnşallah yayılır” ifadelerini kullandı.  
Gönüllü Almina Yıldırım da, “Sokak canlılarımızı yıkamaya, onları güzelleştirmeye geldik. Yaklaşımınız nasıl olursa onlar da öyle tepki veriyor. Yıkanınca mutlu oluyorlar” dedi.
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 İzmirli
 24 Haziran 2024 Pazartesi 11:01
Daha cok calismalisiniz :)
Balçova'da can dostlar için anlamlı protokol
Yerel Yönetimler
24 Haziran 2024 Pazartesi 09:46

Balçova'da can dostlar için anlamlı protokol

Balçova Belediyesi Türkiye'nin tek hayvan arama-kurtarma derneği olan HAKTİM ile işbirliği protokolü imzaladı.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Olası depreme hazırlıklı olmak için eğitimler gerçekleştirmek ve gönüllülerden oluşan arama-kurtarma ekibi kurulmasını öngören protokolün önemine dikkat çeken Belediye Başkanı Onur Yiğit, "İnsanların dışında can dostlar için de arama-kurtarma faaliyeti gerçekleştiren HAKTİM ile yaptığımız bu protokolle faydalı çalışmalar yapacağımıza inanıyorum" diye konuştu.

EĞİTİMLER VERİLECEK
AFAD akreditasyonu olan ve ülkemizin 36 ilinde faaliyet gösteren ANDA Eğitim Araştırma Yardımlaşma ve Arama Kurtarma Derneği ile arama-kurtarma protokolü de bulunan ve Başkan Yiğit ile birlikte anlaşmaya imza atan HAKTİM’in Başkanı Sibel Altun, “Balçova Belediyesi ile yaptığımız protokol sayesinde halkımıza, öğrencilerimize ve belediye personeline eğitimler vereceğiz. Olası afetlerde birlikte çalışacağız. Can dostlarla ilgili arama-kurtarma faaliyeti ve insani yardım gerçekleştireceğiz. Biz dernek olarak can dostlar için duyarlılık gösteren belediye başkanımız Onur Yiğit’e teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu. Protokol imza törenine ANDA İzmir temsilcileri de katıldı.  

PROFESYONELLİK GEREKLİ
Deprem bilinci konusunda farkındalığın önemine dikkat çakan Balçova Belediye Başkanı Onur Yiğit, kurumların afet durumunda arama-kurtarma konusunda da profesyonelliğe ihtiyacı olduğunu vurguladı. Yiğit şunları söyledi: “Biz bu çalışmayı kamu-vatandaş işbirliği içinde yapmak istiyoruz. Gönüllülerin desteği çok önemli. Belki bir süre sonra hemşerilerimizin ilgisine göre arama-kurtarma timleri kuracağız. Mutlaka bu timlerin profesyonel eğitim alması gerekiyor. Bu protokolle bir başlangıç yaparak sadece insan hayatını değil gezegeni birlikte paylaştığımız, bize emanet olan canlıların hayatını da öncelemiş oluyoruz. Bize göre nefes alan her canlının yaşam hakkını önceleyen anlayış, sosyal belediyecilik anlayışının ta kendisidir.”

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Davut Dede şenliğine yoğun ilgi
Yerel Yönetimler
24 Haziran 2024 Pazartesi 09:54

Davut Dede şenliğine yoğun ilgi

Ödemiş Belediyesi tarafından organize edilen Davut Dede Şenliği yoğun ilgi gördü. Başkan Mustafa Turan, 700 yıldır yaşatılan Davut Dede Şenliği’ni yeni nesillere bir miras olarak aktarmanın gururu içerisinde olduklarını ifade etti.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Konaklı Mahallesi’nde her dini bayramın bir hafta sonrası aynı gün kutlanan bir Davut Dede şenliği 23 Haziran Pazar günü yapıldı. Şenliğe Belediye Başkanı Mustafa Turan, CHP İlçe Başkanı Bülent Eker, meclis üyeleri, oda başkanları, geçmiş dönem belediye başkanları, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan Mustafa Turan yaptığı konuşmada; “700 yıldır yaşatılan Davut Dede Şenliği’ni yeni nesillere bir miras olarak aktarmanın gururu içerisindeyiz. Bayramlar, gencerler, şenlikler, festivalleri bizim örf adet ve geleneklerimizin bir parçası. Tarih boyunca sayısız medeniyete ev sahipliği yapan Ödemiş çevresi de bu anlamda son derece zengin bir mirasa sahiptir. Asırlar boyunca Adagüme’de Ramazan ve Kurban Bayramlarımızı takip eden haftada düzenlenen Davut Dede Şenliği bizlere köklü ve güçlü geçmişimizin önemli bir mirasıdır. Konaklı Belediyesi döneminde de yaşatılan bu köklü geleneğe bugün  Ödemiş Belediyesi olarak sahip çıkmanın, Konaklılı hemşehrilerimizle birlikte yaşatmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Programda Konaklı Mahallesi Kadın Tiyatrosu tarafından hazırlanan tiyatro katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.

Bedia Akartürk şenliğe renk kattı
Ödemiş’te yaşamını sürdüren Türk Halk Müziği sanatçısı Bedia Akartürk, Davut Dede şenliğine katılım sağladı. Ödemişli ses sanatçısı Tayfun Tekeli’nin sahne aldığı programda Bedia Akartürk türküleriyle şenliğe renk kattı. Katılımcılar, gün boyunca eğlenceli vakit geçirdi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Bayraklı'da asfalt seferberliği
Yerel Yönetimler
24 Haziran 2024 Pazartesi 10:32

Bayraklı'da asfalt seferberliği

Bayraklı'da ilçe genelindeki yol yenileme, düzenleme, bakım, onarım ve asfaltlama seferberliği aralıksız devam ediyor. Vatandaşlardan gelen talep ve önerileri de dikkate alarak ilçede çalışmalarını sürdüren ekipler, cadde ve sokaklardaki bozulan yolları yeniliyor. Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, “İlçemizdeki bozuk yolların tamamını yenileyene kadar çalışmalarımız her mahallemizde sürecek. Böylece trafik güvenliği sağlanırken ulaşım konforu da yükselecek" dedi.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Bayraklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçenin çeşitli noktalarında asfaltlama çalışmalarını program dahilinde sürdürüyor. Vatandaşlardan gelen talep ve önerileri de dikkate alarak, ilçenin her mahallesini karış karış gezen ekipler, yapılması gereken çalışmaları yerinde tespit ediyor. Yol yenileme işlemleri önem sırasına göre programlanarak tamamlanıyor. Çalışmalar, ilçe sakinleri tarafından da memnuniyetle karşılanıyor. Bu kapsamda son olarak Çiçek Mahallesi 1615/1 Sokak, 75. Yıl Mahallesi 1609/12 Sokak ve Cengizhan Mahallesi 1615/17 ve 1620/12 Sokak ile Refik Şevket İnce Mahallesi 2165, 2166, 2167 ve 2140 sokaklarda asfalt serimi gerçekleştiren ekipler, vatandaşların daha rahat ve konforlu ulaşım sağlaması için ilçe genelinde çalışmalarını sürdürüyor.

YOL YENİLEME ÇALIŞMALARI DEVAM EDECEK
Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, "Yol bakım ve onarım çalışmaları, ilçemizin ulaşım altyapısını güçlendirmek ve vatandaşlarımızın daha rahat seyahat etmelerini sağlamak adına büyük önem taşıyor. Bu kapsamda, ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışarak imkanlarımız dahilinde yollarımızı yeniliyor. Asfalt serimi çalışmaları program dahilinde ilçemizin farklı bölgelerinde devam edecek. Amacımız, hem trafik güvenliğini artırmak hem de ulaşım konforunu yükseltmek” dedi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Mehmet KARABEL yazdı... 'Elveda hayat!'
Güncel
24 Haziran 2024 Pazartesi 08:12

Mehmet KARABEL yazdı... 'Elveda hayat!'

Mehmet KARABEL yazdı... 'Elveda hayat!'
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Ege'de Sonsöz