MENÜ
İzmir 22°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Atatürk’ün çizdiği sınırlardan çıkmıyoruz!
Cumhur BULUT
YAZARLAR
1 Mart 2020 Pazar

Atatürk’ün çizdiği sınırlardan çıkmıyoruz!

CHP’liler bilmez.

 

DP ve AP ekolü hiç bilmez.

 

Siyasal İslamcılar ise inkâr eder.

 

Aydınlıkçıların falan da kafası yetmez...

 

Atatürk’ten bahsediyorum efendiler! Sina Filistin Cephesinde de önemli zaferler kazanan Atatürk’ten…

 

“Milli Misak ve/veya bugünün Türkiye’sinin sınırlarını Suriye’den çizdim” diyen Atatürk’ten…

(Aa, gerçek mi bunlar?).

 

Bu kez sadece CHP’lilere değil, siyasal İslamcılara, onlardan mutasyon Osmanlıcılara, sonra da sağcılara söylüyorum sözümü… (Okkalı bir teşekkür alırım artık CHPli arkadaşlardan).

 

Ha, sakın ‘Biz biliyorduk’ demeyin, çok kızarım. Zira bunu bilen adam ‘Suriye’de ne arıyoruz?’ demez, diyemez. Tarihinden, şehitlerinden ve Atatürk’ün aziz hatırasından utanır!

 

Neyse konumuza gelelim.

 

Yukarıda saydığım “partiya beynelminelya” guruplarına göre Ulu Ceddim Mustafa Kemal Paşa sadece Çanakkale, Trablusgarp ve Büyük Taarruzda savaşmıştır. Resmi tarih o kadar öğretmiştir çünkü onlara, gerisinin önemi yoktur. Hem CHP’liler hem de diğerleri Sina Filistin Cephesindeki Atatürk’ten habersizdir.

 

Onlar bilmeseler de Atatürk İngilizlere karşı bugünkü Suriye Topraklarında büyük bir zafer kazanmış ve İngiliz ilerleyişini durdurmuştur. Atatürk bu cephede gerilla, süvari, piyade ve diğer bütün savaş disiplinlerini yine en iyi şekilde uygulamış “Katma Zaferi” diye adlandırılan bu savaşı kazanarak İngilizleri yine hezimete uğratmıştır. 

 

Atamız bu zaferle ilgili olarak anılarını yazan Falih Rıfkı Atay’a aynen şunları söylemiştir;

“İşte orada bu zafer sonucu bir hat belirledim ve kuvvetlerime, ‘Düşman bu hattın ilerisine geçmeyecektir’ diye emir verdim. Gerek Erzurum Kongresi’nde, gerek Sivas Kongresi’nde Türkiye’nin milli sınırlarını belirlemek için ben Türk süngülerinin çizdiği bu hattı ileri sürdüm...”

 

Şimdi söyleyin bakalım, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Paşa Türkiye’nin sınırlarını Suriye’den bugünkü Zeytin Dalı, Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı Harekâtı Alanlarından yani Türkmen Topraklarından çizerken siz nasıl olur da biz “orada ne arıyoruz” dersiniz

 

Nasıl olur da bu gerçekleri görmezden geliyor, üzerini örtmeye kalkışıyorsunuz?

 

Eminim ve inanıyorum ki, siz o dönemde yaşasaydınız Atamızın Hatay’ı alma harekatlarına da Kerkük ve Batı Trakya mefkurelerine de karşı çıkardınız!

 

Bazılarına çok kızıyorum beyler, hele hele bir zamanlar PKK teröründen korkan zavallılara…

 

“Güneydoğuyu bırakalım” falan diyordular ya hani, bırakmıyorum, bırakmıyoruz!

 

Atatürk’ün ve ordumuzun çarpışarak aldığı Türk Süngüleriyle koruduğu Güneydoğu toprağını da bırakmıyoruz! (Ne, Atatürk orada ne mi arıyordu?).

 

Paçoz Barışçılar!

 

Bir de barışçılarımız var! Dünyanın bir savaş alanı olduğunu, üzerinde yaşadıkları bu toprakları dahi işgal edenlere karşı savaşarak geri aldığımızı; bu savaşın hala sürdüğünü unutanlar var! “Acil barış isteyiciler!” Başka şey gelmiyor ya akıllarına, ne olursa “barış…”  Barış bunlar için sihirli kelime!

 

Kaç barış tanıyorsun Emmi? En son müşerref olduğun barış; “Çözüm süreci” idi yanılmıyorsam… Bizim her şartta direndiğimiz, sizin ise davul zurnalı karşılamadan hendek rezaletlerine kadar her alanda kol kola olduğunuz barış hançerleri!

 

Biz barışa hazır ve barışa nazırız ama efendiler, paçozluğun da anlamı yok!

 

"Bu mesel ile bulur cümle düvel fevz-ü felâh;

Hazır ol cenge eğer ister isen sulh-ü salâh."  Diyor ya Abdülhak Molla… İşte Öyle!

 

Şehitlerimize Rahmet, Gazilerime de acil şifalar diliyorum.

 

Milletimizin Başı Sağolsun…
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Seyit Bey duyun
 3 Mart 2020 Salı 09:27
AKP CHP ile birlikte yürüttü çözüm sürecini. teröristler davul zurnayla karşılanınırken CHPli Sezgin Tanrıkılu oradaydı. CHPliler oradaydı HDPliler vardı. Mhpliler yoktu. MHP AKP ittifakı 15 temmuzdan sonra başladı. ondan sonrada fetö, pkk ve hangi düşman varsa üzerine gidildi gidiliyor. demekki neymiş chp akp ile birlikte olunca terör kazanıyor, MHP AKPye yön verince törörün başı eziliyormuş!
 Oğuz Kaan
 2 Mart 2020 Pazartesi 11:11
Cumhurum iyi hoş yazmışsın. Tarih bilgin maşallah çok iyi. Yakın tarih bilginin de iyi olacağını düşünerek bir sorum olacak. Şu Ozan Ceyhun denen adam hakkında kalemin neden yazmaz?
 vivaldi
 2 Mart 2020 Pazartesi 08:46
Atatürk baloda kendisine ters ters bakan subayın neden böyle baktığını sordurur cevap çanakkale de babamı öldürdünüz. Atatürk cevap verir sorun bakalım dedesinin ne işi varmış bu topraklarda.. sınırı dahi olmayan amerika 15000 kilometreden geliyor rusya,fransa,italya,ingiltere geliyor onlara ne işiniz var diyen yok ama bizim sözde aydınlarımız ne işimiz var orada diyor yazık bu topraklara güvenliğimiz için ordayız, ülkemize bomba atılmasın, yanıbaşımızda terör devletleri kurulmasın diye ordayız Vatanımızı savunmak için ordayız gerisi teferruattır bu söylemler orada canla başla mücadele eden kahramanlarımızı incitiyor şehitlerimize tanrıdan rahmet ailelerine sabırlar yaralılarımıza şifalar diliyoruz dualarımız mehmetçğimize...
 Seyit
 1 Mart 2020 Pazar 17:01
Çözüm süreci de, hendek rezaleti de AKP’nin tuzağıydı bu halka. Bunun da farkındasınız değil mi sevgili kardeşim. Yoksa sen onları da mı CHP yaptı sanıyosun?
 Gürkan
 1 Mart 2020 Pazar 14:21
İyi ki siz çok iyi biliyorsunuz; yoksa halimiz ne olurdu! Dün söylediklerinin 180 derece aksini söyleyenler, bugün neler neler diyor. Suriye'ye girdin tamam da hava savunması olmadan o kadar birliği açık hedef olarak oraya nasıl gönderdin? Bunun hesabını kim verecek?
 Volkan Cömert
 1 Mart 2020 Pazar 11:36
Tanrı Türkü Korusun ve Yüceltsin.
Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Ege'de Sonsöz