MENÜ
İzmir
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Hangi CHP’densiniz? Bilderberg’çi mi, sosyalist mi?
Cumhur BULUT
YAZARLAR
19 Haziran 2019 Çarşamba

Hangi CHP’densiniz? Bilderberg’çi mi, sosyalist mi?

CHP’niz mi var, derdiniz var arkadaş!

Her gün bir dert, her gün bir sıkıntı…

Hızına yetişmek mümkün değil.

Bir o yanda bir bu yanda. Tutabilene aşk olsun.

Ulu Ceddim Mustafa Kemal Atatürk’ten sonra yörüngeden bir çıkmış, çıkış o çıkış. Uzay boşluğunda savrulup gidiyor.

Hoş, İsmet Paşamız dahi çok mücadele etmiş ama olmamış. Virüs girmiş bir kere...

***

Türk entelijansiyasının CHP ile ilgili yeni tartışması Bilderberg’in son toplantısı üzerine…

Tartışmaya bakınız Bilderberg ve CHP…

Vay efendim nasıl olur da CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz bu çok gizli toplantıya katılırmış mış da mışmış!?

CHP Sosyalist Enternasyonel üyesi bir partiymiş; solcuymuş, eşitlikten ve emekten yanaymış, sömürüye karşıymış, CHP’li biri orada ne arıyormuş!

Yok efendim Bilderberg Toplantıları dünyanın gizli emperyalist zirvesiymiş de yok finansmanını ABD’li kapitalist Rockefeller sağlıyormuş da falan filan!

CHP üzerine boş beleş tartışmalar işte…

Katılır abiciğim, katılır tabii! Neden katılmasın ki? Hem ilk defa mı katılıyor CHP temsilcileri Bilderberg Toplantıları’na? Elbette hayır.

Geçmişte Bülent Ecevit(!), Şafak Pavey, İlhan Kesici, Selin Sayek Böke ve Umut Oran gibi birçok üst düzey CHP’li hep katıldı bu “gizli toplantılara”…(Dahası da var ama yazmayayım sonra çok kırılırsınız).

Hem ne biliyorsunuz belki de Sayın Çeviköz o toplantıda? Ezilen halkların kurtuluş mücadelesinden bahsetmiştir. Devrim “Kır” da mı yoksa “Şehirde” mi başlayacak tartışması hususunda konuşma yapmıştır. Emek-Değer veya Artık Değer teorilerinden söz etmiştir. Dünyadaki üretim araçlarının eşit dağıtılmadığını; Dinin Afyon ve üst yapıların da sömürüye sebep olduğunu söylemiştir. İşçi kardeş, patron kalleş falan demiştir, ne biliyorsunuz?

Bence bunlara alışmalısınız artık…

Sakın kızmayın da Ünal Çeviköz’e… Gücenmeyin, gönül koymayın!

Daha doğrusu siz hatayı günümüzde aramayın. Gidin ABD-Gülen ve MUN Tarikatı Sevgilisi Kasım Gülek Efendi’nin CHP’nin Genel Sekreterliğini yaptığı 1950’den 1960 kadar uzanan on yıllık dönemde arayın! Kasım Gülek’in neleri nasıl hazırladığını, CHP’nin ABD güdümüne nasıl girdiğini ve ABD projelerinin neresinde yer aldığını bir görün…

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 melis
 23 Haziran 2019 Pazar 12:00
Kendi işine bak be adam!
 Yazır Boyu
 21 Haziran 2019 Cuma 12:08
Siz hangi MHP densiniz; ümmetçi mi? milliyetçi mi?
 dr Subje
 21 Haziran 2019 Cuma 10:33
Cumhur yine işi mizaha vurmuş. Tamam anladık. Türkiyedeki siyasi partilerin durumu dünyanın güçlü devletleriyle bağlantılı. AK Parti içinde Egemen Bağış ABD'ye gidip alın size parti ve lider istediğiniz gibi...... dememiş miydi? Ama hafızamız kötü olduğu için unutuyoruz. Gelelim bu yazıya.Evet CHP Atatürk2ün ve İsmet Paşanın partisi değil. Sol değl, sosyaldemokrat değil. bütün partilerde olduğu gibi varlıklı insanların siyaset yaptığı bir Türkiye Partisi. Bilderberg işin çok dikkat edilmesi gereken yanı. aynı şekilde diğer sosyalist enternasyonalde. dikkat edin hepsinde egemen güçlerin hakimiyeti var. Ne demişti eski ankaranın tek partili dönemin valisi Nevzat Tandoğan "Bu memlekete komünizm lazımsa onuda biz getiririz" sene 40lı yıllar. anlayın burdan birşeyler. Cumhur Buluta gelince MHpye fazla gelen biri
 izmirli
 21 Haziran 2019 Cuma 09:36
bu arkadaşın freni patlamış,dingili çatlamış,kayışı kopmuş, yokuş aşağı duvara toslamış .. şöfeeer şöfer..:))
 Ercan L
 20 Haziran 2019 Perşembe 21:36
Yazı chp üstüne tartışma ve yorumlar mhp üstüne. Mhp ye laf söyleyenler bahçelinin ak partiyi esir aldığını Görmezden geliyor. Şuda var gün gelir cumhur bulut akpartiyşde eleştrir.
 Sol Yanım
 19 Haziran 2019 Çarşamba 17:29
Cumhur Bulut ben solcuyum diyenlerden daha fazla sol literatürü biliyor. Bizim solcu gençler okumasın. Solcu aileler çocuklarınıza solu okutmayın siz
 TC misafir
 19 Haziran 2019 Çarşamba 17:15
Siz hangisisiniz, 6. filoya kırmızı halı olan mı? Meydanlarda apoya urgan atan mı yoksa apoya "sayın" şehide "kelle" diyenlerle nikah kıyanların tarafında mı? Biri bir laf ederken önce kendisine bakacak. Cumhur kardeşim sen ne zaman polemikten, sataşmalardan beslenmekten vazgeçeceksin? Az Tayfun Maro oku da aydınlan. Her yazın sataşma içeriyor be kardeşim hem milliyetçi geçiniyorsun hem de sataşarak insanları gerip bölüyorsun. Madem Abd karşıtısın kaset kumpaslarıyla içinizdekileri ayıkladıklarında ne yaptın? Papaz için abd posta koyup tehdit ederken acizlik içinde sizin nikahlınız papazı teslim ederken sen neredeydin? İsrail için Kürecik'e radar kurulurken, Kıbrıs Barış Harekatında bize destek olan Kaddafi linç edilirken neredeydin? Hadi bunları görmedin; ithal kurbanlığın eti boğazından geçtiğinde, İsrailin tohumuna, el alemin buğdayına samanına muhtaç olduğunda senin milliyetçiliğin neredeydi? Reyting maksatlı, kışkırtıcı yazıların zaten seviyenin aynası niteliğinde. Sana şu köşeyi veren Ege'de Son Söz resmen köşe israfı yapmış, bu köşede yazabilecek çok değerli insanlar varken.
 Poyraz
 19 Haziran 2019 Çarşamba 16:50
Dolarları 7 liradan satan bir parti vardı. Adını unuttum.
 Oğuz Kaan
 19 Haziran 2019 Çarşamba 16:48
Cumhur Bey hatırlatırım, Bilderberg Toplantılarına ilk katılan Bület Ecevit'ti. Sayın Devlet Bahçeli bu gerçeği bildiği halde rahmetli Ecevit'in önünde hep ceketini ilikleyerek saygı duruşunda bulunuyordu. Bilderbergci Ecevit derken ucu 59. Hükümete ve partinize de dokunuyor. Bilesiniz!
 Sana ne?
 19 Haziran 2019 Çarşamba 12:21
Sen AKP'nin kucağındaki MHP'ye bak.
Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2023 Ege'de Sonsöz