MENÜ
İzmir
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Sahte Atatürkçü ve Sahte İsmet Paşacı Solcular!
Cumhur BULUT
YAZARLAR
11 Şubat 2019 Pazartesi

Sahte Atatürkçü ve Sahte İsmet Paşacı Solcular!

Türkiye’de ben “solcuyum” diyen birinin Atatürkçü olması imkânsızdır.

Yine ben İsmet Paşa taraftarıyım deyip de “Sosyalist, Komünist; Nazımcı, Mustafa Suphici, Kıvılcımcı, Ulaşçı, Mahirci, Denizci, Yusufçu ve Hüseyinci” olması da mümkün değildir.

Öyle olduklarını söylüyorlarsa ya takiye yapıyordur ya da aptaldır!

Zira Atatürk ve İsmet Paşa hayatları boyunca bu gruplarla her türlü yöntemle(!) mücadele etmiş, parti ve derneklerini kapatmış, kendilerini de içeri tıkmaktan ve sınır dışı etmekten çekinmemiştir.

Mesela şu vecize-i şahane ve emr-i alâ Atam Mustafa Kemal Atatürk’e aittir; “Şurası unutulmamalıdır ki Türk âleminin en büyük düşmanı komünistliktir! Her görüldüğü yerde ezilmelidir!”1

Siz bakmayın şimdi “solcu arkadaşların” Atatürk maskesi takıp çağdaşlık, batıcılık ve insancılık oynamalarına!

Türkiye’de sol demek, esas itibariyle; milliyetsizlik, inançsızlık, bayraksızlık ve vatansızlık demektir. Mal-mülk düşmanlığı, anarşistlik ve bölücülük demektir!

Türkiye’de kırk yıldır evlatlarımızı şehit eden, vatanı bölmek için her türlü vahşeti gerçekleştiren bebek katili örgüt dahi Solcu ve Komünist bir örgüttür! PKK; Kürdistan İşçi Partisi’nin yani Partiya Karkerên Kurdistan’ın kısaltmasıdır. 

Bu örgütün Türkiye’de oluşum zemini de yine seksen öncesi “solcu” lar oluşturmuştur!

Yok yok itiraz etmeyin gençler!

Siz de saklamayın eski kulağı kesikler!

“Kürtlere Özgürlük” ve “Halklara Özgürlük” diye atılan sloganları unutmadık hani!

Atatürkçü “solcular” mış!

Hadi oradan!

Bırakın siz “Büyük Türk Milliyetçisi Atatürk”ün fikirlerini benimsemeyi, İsmet Paşacı bile olmazsınız!

Yemezler!

Zira İsmet Paşamızın en büyük düşmanı sol, komünist, sosyalist ve anarşistlerdir!

İsterseniz İsmet Paşamızın kapattığı sol partileri, zindana attığı, idam verdirdiği sosyalistleri sıralıyayım da bir görün!

Var mısınız?

Hadi onu da siz araştırıverin gari. Sonra beni suçluyorsunuz… Alın size bir kolaylık da yapayım; yazın Google.com’a / bilgi gelsin ekranınıza…

***

Yani “sol”da iflah olmaz bir hastalık; gaflet, şuursuzluk ve bölücülük var.

Bakın mesela sol’un İzmir’deki Büyükşehir Belediye Başkan Adayına ve diğer bazı ilçe adaylarına siz de göreceksiniz…

Hatta bunların içinde HDP kürsülerine çıkıp onlara övgüler düzen, Hendek kazıp vatanımızı bölmek isteyen teröristlere ve onların sivil iş birlikçilerine ağıtlar yakıp destek veren Bornz gibi adamlar olduğu da söyleniyor doğrusu… (Bronz mu? Bronz nedir yav?)

Aşk olsun ben şimdi CHP mi dedim? Ağzımdan, kalemimden böyle bir şey çıktı mı?

Hep ben kötü adamım hep ben…. Hiç yakıştıramadım doğrusu size hiç…

***

Önemli Not: “E ben solcuyum ama bölücü değilim, Milliyet, Vatan, Bayrak sevgim ve inancım var nasıl olur da beni böyle gösterirsiniz?” diyen arkideşler olacaktır. Onları kandırmışlar! Ama zaten onlar da esas itibariyle solcu değildirler!

Dip Not:

1)Bu vecize ile ilgili TMBB’nin tutanakları da elimdedir vesselam.
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Selo
 14 Şubat 2019 Perşembe 09:46
80''leri özlemişsin galba
 cemil ertugrul
 14 Şubat 2019 Perşembe 07:49
çok basit ve ilkel yazmışsın....köşe yazarlığı sana kadar düşmğş demek..
 H.H.Para
 12 Şubat 2019 Salı 23:06
Ülkücüler, Ata''mızın ebediyete intikali olan 10 kasım 1938 tarihi itibarıyle teşkilatsız , 9 Şubat 1969 tarihinde Cennet Mekan Rahmetli Başbuğ Alparsan Türkeş''in Liderliğinde MHP''nin kurulması itibarıyle Meydanlarda ve sokaklarda Ne Amerika ,Ne Rusya, Ne Çin diye bas bas bağıriyorlar. Ama bazılarının kulakları sağır duymuyorlar, gözleri kör görmüyorlar... İdeolojik rahatsızlık ve başarısızlık, solcu kardeşlerimizi aleni Fetö-Amerika yandaşlığına sevketti.. Hiç bir zaman kendi kendilerini idare edemediler.. Her zaman arkalarında ya Rusya ya da Çin vardı.. Simdi ise Amerika var.. PKK ya ve Fetö''ye kardeş muamelesi yapmalarının sebebi Amerikan yandaşlığıdır.. Her şeye şahit olacağımız aklımıza gelirdi de,Türkiye''de solcuların ve solcu geçinenlerin Amerikan Mandacılığına soyunacağına şahit olacağımız aklımıza gelmezdi.. Kılıçdaroğlu ve şürekasına yazıklar olsun diyor; Cumhur Başkanım''a düşüncelerimizi ve fikirlerimizi yansıtan yazısı için teşekkür ediyorum...
 Cumhur Buluta Açık Mektup
 12 Şubat 2019 Salı 11:45
değerini biliyoruz ama şunuda yazmalsın Atatürk siaysal ümmetçide değildi şimdi ittifak olduklarınız siyasal ümmetçi değilmi bu konu da önemlidir
 Oğuz Kaan
 12 Şubat 2019 Salı 10:46
Çok gereksiz bir yazı olmuş. Ya da ülkeyi kutuplaştırıp ikiye bölmeye çalışanlara destek atan bir yazı olmuş.
 Bülent ışık
 12 Şubat 2019 Salı 08:24
Yugoslavya 'yı yıllarca birarada tutan Tito bölücü ama 7 parçaya ayıranlar birleştirici öyle mi ?
 Poyraz
 12 Şubat 2019 Salı 00:42
Aliağa 'da parti olarak yapılmak istenen termik santrallara karşı ne gibi eylemler yaptınız? Bundan sonraki yazınız umarım termik santrallerin faydaları ve çevreyi kirletmediği olur.
 Obi
 11 Şubat 2019 Pazartesi 23:20
Hala daha sağ-sol gibi kavramların konuşulması ne komik(ya da üzücü mü desem?). Eski ülkücülerin çoğu, eski dev solcu vs''lerin çoğu; bizi birbirimize vurdurmuşlar, kardeş kanı dökmek istemiş birileri, hatta açık açık Amerika''nın oyununa geldik dediler! Amerikan askerlerini ülkeye sokmak istemeyen Deniz Gezmiş ve arkadaşlarına düşman olan bir milliyetçi güruh yaratıldı o zaman.. Düşününce bu nasıl olabiliyor diyor insan.. Tabii bunlar Chp''nin ve yöneticilerinin Hdp''ye savrulduklarını ve büyük Hdp yolunda artık çok açık ilerlediklerini gölgelememeli.. Ve bunu milliyetçi ruhlu İzmir''de de yapmak istemeleri kesinlikle ders verilmeye değerdir!
 Merkez
 11 Şubat 2019 Pazartesi 21:48
Eline kalemine sağlık.
 Sarı Çizmeli Memed'A.
 11 Şubat 2019 Pazartesi 20:39
Orta sol ve sosyal demokrasi bir yana, gOmOnizm ile "marksist leninist ve hatta maoist" jargon'a bile ayar verecek derinlikte/ağırlıkta "dört beşlik" okkalı bir kaynak olmuş bu yazı... Çok mu araştırdın Cumhur baba?
Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Ege'de Sonsöz