MENÜ
İzmir 15°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Bağış yaptı, anketi açıkladı: 2 ila 4 puan İmamoğlu önde!
Politika
11 Haziran 2019 Salı 15:57

Bağış yaptı, anketi açıkladı: 2 ila 4 puan İmamoğlu önde!

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun 23 Haziran’da gireceği yarış için bağış yaptı. Ayrıca anketler üzerinden konuşan İl Başkanı Yücel, “İmamoğlu’nun 2 ile 4 puan arasında bir oranda önde olduğuna dair veriler var. Ama tabii son 2 haftada bu fark daha da fazla açılabilir. Çünkü geçmişte Sayın Binali Yıldırım’a oy verip de Ekrem İmamoğlu’na yapılan haksızlıktan dolayı pişman olanlar var” dedi.  

Mehmet İŞLER /EGEDESONSÖZ- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Yönetim Kurulu üyeleri, Millet İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun seçim kampanyasına bağışta bulundu.

23 Haziran’da yenilenecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi hakkında değerlendirmelerde bulunan İzmir İl Başkanı Deniz Yücel anketler üzerinden çarpıcı ifadeler kullandı. Çankaya’daki İş Bankası’na bağışını yapan ve makbuzunu alan İl Başkanı Yücel daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

BAŞKANLIĞI GASP EDİLMİŞ…
Başkan Yücel, “Bugün il yönetim kurulu, kadın kolları, disiplin kurulu üyelerimizle birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin seçilmiş ve seçildikten sonra belediye başkanlığı YSK’nın hukuksuz, adaletsiz kararıyla gasp edilmiş olan Sayın Ekrem İmamoğlu’nun kampanyasına bir destekte bulunduk. Bağışımızı yaptık. Daha önce İzmir’deki ilçe örgütlerimiz katkıda bulunmuşlardı. Bugün biz de il başkanlığı olarak katkıda bulunduk” dedi.

YARIN GİDİYORUZ, ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA BİR DAHA GİDİYORUZ
Seçimleri değerlendiren Yücel, “Seçimlerde son iki haftaya girildi. İlçe ve belediye başkanlarımız İstanbul’a gidiyor gerekli çalışmaları yapıyorlar. İzmir milletvekillerimizin tamamı İstanbul’da görevlendirildi. Bütün ilçelerde çalışmalar yapılıyor. Biz de yarın il yönetimi olarak İstanbul’a bir çıkarma yapacağız. Hafta sonuna kadar orada çeşitli ilçelerde programlarımız var. Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu yarın İstanbul’da olacak. Onun programına iştirak edeceğiz. Önümüzdeki hafta tekrar bir çalışma programıyla İstanbul’a gideceğiz ve seçim gününe kadar orada kalmayı düşünüyoruz” açıklamasında bulundu.

İMAMOĞLU DAHA BÜYÜK OY FARKIYLA GELECEK
Yücel ayrıca, “Ekrem İmamoğlu siyasete yeni bir dil getirdi. Dostluğun, kardeşliğin, barışın, sevginin dilini getirdi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığıyla birlikte önümüzdeki 5 yılda vereceği hizmetle Türkiye’deki siyasetin önünü açacağına ve siyasetin farklı bir vizyon kazanacağına inanıyoruz. Demokratikleşme yolunda, cumhuriyet değerlerine, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, hukukun üstünlüğüne bağlı bir yönetim anlayışına geri dönüş konusunda bunun çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Gerek CHP örgütleri olarak gerek de bu değerlere önem veren tüm siyasi partiler, demokratik kitle örgütleri olarak Sayın Ekrem İmamoğlu’nun kampanyasına topyekun destek vereceğiz. 31 Mart’ta kazanılmasına rağmen sonradan gasp edilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını yeniden daha büyük oy farkıyla Ekrem İmamoğlu’nun kazanmasını sağlayacağız” dedi.

PİŞMAN OLANLAR VAR, 2 İLE 4 PUAN ARASINDA BİR ORANDA ÖNDEYİZ!
‘İstanbul ile ilgili elinizde bir anket var mı?’ sorusunu yanıtlayan Yücel, “İmamoğlu’nun 2 ile 4 puan arasında bir oranda önde olduğuna dair veriler var. Ama tabii son 2 haftada bu fark daha da fazla açılabilir. Çünkü geçmişte Sayın Binali Yıldırım’a, AKP’ye oy verip de Cumhur İttifakı adayına oy verip de Ekrem İmamoğlu’na yapılan haksızlıktan dolayı pişman olduklarını ve bu sefer, 23 Haziran’da İmamoğlu’na oy vereceğini söyleyen çok sayıda vatandaşımız, seçmenimiz var. Farkın daha fazla açılacağını düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.  

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Oğulcan Cengiz
 12 Haziran 2019 Çarşamba 09:14
Eğer 2 puansa kesinlikle o seçim bir daha yenilenir.
 Melih taner
 11 Haziran 2019 Salı 23:18
Aman siz gitmeyin. El attığınız her şey kuruyor
 aktepeli
 11 Haziran 2019 Salı 21:24
Sn. il başkanı, Aktepe yi çöp kapladı büyükşehir belediye başkanınada konuyu yazdık.Birde siz ilgilenin lütfen. Bizler varoşlardamı oturuyoruz.Bizim çocuklarımız çöp kokularını hak etmiyor. Öncelik çöp,ancak parklarda pislikten geçilmiyor. Yeter artık seçim geçeli nerdeyse üç ay olacak. Bu ilçe Halil İbrahim ŞENOL' u mumla arayacak böyle giderse. Sıfır arabalar almasını bilen başkan temizlikleride BİLSİN. ONYIL sonra Gaziemir'e yollanan en saçma sapan başkan!!!!!!
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Ege'de Sonsöz