MENÜ
İzmir 16°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
CHP ve MHP yeni il binasına taşınmak istiyor!
Politika
19 Temmuz 2019 Cuma 12:12

CHP ve MHP yeni il binasına taşınmak istiyor!

CHP’nin yeni il binası satın almak için geçtiğimiz aylarda hareket geçmesinin ardından aynı çalışmanın MHP tarafından da yürütüldüğü öğrenildi. MHP İl Başkanı Şahin konuyla ilgili açıklamalarda bulunurken partinin Ağustos ayında yeni adresine taşınacağı aktarıldı. CHP’nin ise yeni bina için hala arayışta olduğu öğrenildi.

Mehmet İŞLER /EGEDESONSÖZ-  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir İl Teşkilatı, yeni il binasına geçmek için kolları sıvadı. İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, önceki gün gerçekleşen il yönetim kurulu toplantısında haberi teşkilatla paylaştı. Başkan Şahin’in konuyu ilk olarak Genel Başkan Devlet Bahçeli ile Ankara’da konuştuğu ve daha sonra İzmir’de harekete geçtiği belirtildi.  

Şahin yaptığı açıklamada, “Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin onayı, izni ve duasıyla yeni binamızı bulmak için harekete geçtik. Yeni adresimiz yine Basmane civarında olacak. Şu an bulunduğumuz binamız 400 metrekaredir. Yeni geçeceğimiz bina en az 500 metrekare olacak” dedi.

Teşkilatın yeni adres için 1 buçuk milyon TL’lik bir bütçe ayrıldığı öğrenildi. MHP İzmir İl Teşkilatı’nın Ağustos ayı içinde yeni il binasına taşınmış olacağı da belirtildi.

CHP DE YENİ BİNASINA TAŞINMAK İSTİYOR
Öte yandan geçtiğimiz aylarda Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Örgütü de yeni il binası satın almak için harekete geçmişti. İzmir İl Başkanı Deniz Yücel konuyla ilgili açıklamalarda bulunmuştu. O süreçte CHP, il binası arayışı içindeydi. Şair Eşref Bulvarı üzerinde yer alan mevcut daireyi satmak isteyen partinin üzerine bir miktar para koyarak yeni adresi belirlemek istediği ifade edilmişti. CHP’nin Alsancak’ta geniş bir parti binası alma hayali için 5-6 milyon TL’lik bir bütçeden söz ediliyordu. Ülkedeki ekonomik krizden dolayı parti yeni il binası çalışmalarına ara vermişti. Fakat yine de yeni il binasına taşınma fikrinin rafa kaldırılmadığı aktarıldı. 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege'de Sonsöz