MENÜ
İzmir 15°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
İzmir’in büyükşehir adayından ilginç slogan: Görenler şaştı kaldı!
Politika
14 Mart 2019 Perşembe 10:43

İzmir’in büyükşehir adayından ilginç slogan: Görenler şaştı kaldı!

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı İzmir İl Müdürlüğü’nde uzun yıllardır avukat olarak çalışan İzmir Büyükşehir Belediyesi bağımsız belediye başkan adayı İbrahim Demir kent genelini afiş ve billboardlarla donattı. Demir, AK Parti’nin seçim kampanyası olan “memleket işi gönül işi” sözünü “memleket işi götür işi" diyerek değiştirdi.

EGEDESONSÖZ- Yerel seçim öncesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediye başkan adaylarının kampanyaya yönelik çalışmaları sürüyor. Parti adayları genel merkezlerden gelen kurumsal mesaj ve çalışmalara sadık kalırken bağımsız isimler ise kendi ürettikleri mesajlar üzerinden kampanyayı sürdürüyor. Yüksek Seçim Kurulu’nun açıkladığı isimler arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne “bağımsız” aday olan Av. İbrahim Demir, AK Parti’nin “Memleket İşi Gönül İşi” sloganını değiştirdi. Kendi kampanyasına “Memleket İşi Götür İşi” yazan Demir, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ünvanının önüne ise “Gavur İzmir” yazdı.

Kentin her tarafına dağıttığı ayaklı pano ve billboardlarla sabah saatlerinde çalışmaları hızlandıran Demir’in Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı İzmir İl Müdürlüğü’nde avukat kadrosunda memur olduğu öğrenildi.  Daha önce Saadet Partisi’nden milletvekili adayı yapılan Demir’in afişlerinin toplatılması için ise çalışma başlatıldı. Seçim Kurulu’na yapılan şikayetlerde kurumsal kampanyaların ve sloganların değiştirilemeyeceği ifade edildi. 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 yusuf
 14 Mart 2019 Perşembe 14:19
izmiri güldürmek için yapmış. komedyen işte
 abuzer
 14 Mart 2019 Perşembe 12:04
demekki yaşadığı ve gördüğü birşeyler varkı ancak böyle ifade edebiliyor
 Merkez
 14 Mart 2019 Perşembe 11:27
Arkasından kim çıkacak bakalım...
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Ege'de Sonsöz