MENÜ
İzmir 12°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
İzmirim kartta patlama: Yok sattı, kriz çıktı ve…
Güncel
8 Aralık 2016 Perşembe 09:28

İzmirim kartta patlama: Yok sattı, kriz çıktı ve…

Kentteki bazı bayi ve satış noktalarında kısa sürede kartların tükenmesi nedeniyle Aralık ayının ilk haftasında yaşanan kriz, 7 Aralık'tan itibaren 280 bin kartın bayi ve satış noktalarına dağıtılmaya başlanmasıyla önlendi.

İzmir'de toplu ulaşımda kullanılan eski kartların (Kentkart) 2015 yılından itibaren yerini İzmirim karta bırakması süreci Ocak ayında tamamlanacak.

İzmirim kart 2015 yılında satılmaya başlandı. Ancak, eski kartlar da kullanılmaya devam etti. ESHOT Genel Müdürlüğü eski kartları kullanımdan kaldırmak için takvim oluşturdu. Kişiselleştirilmiş kartlar, öğrenci, öğretmen kartlarının değişimi gerçekleşti. Eski kartlar 30 Kasım tarihinden itibaren doluma kapatıldı. Bu kartlar 31 Aralık tarihinde ise kullanıma kapatılacak.

Satış noktalarında ve bayilerde 6 TL'ye satılan İzmirim kartlardan bugüne kadar 1.5 milyon adet satıldı. Eski kartları 30 Kasım'a kadar dolduran, ancak doluma kapatıldıktan sonra İzmirim kart almak için harekete geçen İzmirliler, kasım ayı sonu ve aralık ayı başında bayi ve satış noktalarında kuyruk oluşturdu. Satış noktaları ve bayilerde kartlar kısa sürede tükendi. Bu bayilere kart takviyesi yapılamayınca yolcular kart alamadı.

ESHOT Genel Müdürlüğü yetkilileri ise bazı bayilerde ani talep artışı nedeniyle kartların tükendiğini, ancak 7 Aralık'tan itibaren bayilere 280 bin kartın dağıtımına başladıklarını belirtti. Kartlarla ilgili bir kriz olmadığını, eski kartların doluma kapanması nedeniyle ani artışı göz önüne alarak hazırlık yaptıklarını belirten ESHOT yetkilileri, 31 Aralık'ta kullanıma kapanacak eski kartları dikkate alarak gelecek dönem için de 9 Aralık'ta yeni kart alımı ihalesi yapacaklarını açıkladı. İhaleyle 500 bin İzmirim kart daha alınacak. (DHA)
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 
 8 Aralık 2016 Perşembe 14:04
Halk yeni kartları sevdi. Yok satıyor 😀😆
 deli bekir
 8 Aralık 2016 Perşembe 13:33
o ihaleyi hazırlayan arkadaştan kart paralarını tahsil etmek gerekiyor. kendileri toplu ulaşımı kullanmadığı için halden anlamaz. resmen yeni firmaya kıyak geçiliyor. her evde en az 2 tane kart olsa hesabı siz yapın..sosyal belediyecilik bu olsa gerek
 ufuk dulun
 8 Aralık 2016 Perşembe 13:30
Kartlar 6 tl satıldığını yazmışsınız bayiler neden 7 liradan satıyorlar karaborsamı oluştu eğer öyle değilse bu bayileri denetleyen bir birim yokmu ilgililere duyurulur tabiki duyarlarsa
 
 8 Aralık 2016 Perşembe 11:40
Her yıl kart parası veriyoruz. Cehape zihniyeti. 😀
 
 8 Aralık 2016 Perşembe 11:34
İzmirkarttan sonra firma değişse dahi kartlar değişmeyecek. Eski kartlar yeni sistemde sorunlu çalışıyordu.
 
 8 Aralık 2016 Perşembe 10:39
eski kartlar problemsiz çalışıyordu. Şimdi ne olduda iptal ediliyor? izmirim kartın ihale süresi dolunca yine diyelim kentkart kazanırsa yenidenmi kartları değiştireceğiz? sürekli kart parası ıvır zıvır işler.
 ardann
 8 Aralık 2016 Perşembe 09:44
yok sattı ne kardeşim...zaten o olmadan ulaşımı kullanamıyoruz...mecburen alıyoruz...doğru düzgün başlık atın...yok sattıymış...keyfimizden almıyoruz...zorunluluktan alıyoruz
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Ege'de Sonsöz