MENÜ
İzmir 21°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Kınık'ta Hasat Festivali coşkusu tam gaz!
Yerel Yönetimler
12 Eylül 2017 Salı 10:06

Kınık'ta Hasat Festivali coşkusu tam gaz!

İzmir'in Kınık ilçesinde bu yıl ilki düzenlenen Hasat Festivalinin 2. gününde sahne alan dünyaca ünlü klarnet virtüozu Bergama'lı Hüsnü Şenlendirici sahne aldı Şenlendirici klarnetiyle seyircileri hem hüzünlendirdi hemde coşturdu.

İzmir'in Kınık ilçesinde bu yıl ilki düzenlenen Hasat Festivalinin 2. gününde dünyaca ünlü klarnet virtüozu Bergama'lı Hüsnü Şenlendirici sahne aldı Şenlendirici klarnetiyle seyircileri hem hüzünlendirdi hemde coşturdu.

Hüsnü Şenlendirici konserin başında yaptığı konuşmada 'Bazı şeyler hayalle başlar 2 yıldır Kınık'ta klarnet kampı yapıyoruz, dünyanın dört bir yanından ve ülkemizden misafirlerimiz geliyor. Bu festivalin ilk tohumları Belediye Başkanımızın kampı ziyareti sırasında yaptığımız sohbet sırasında atıldı. Sağ olsun başkanımız bunu bu sene hayata geçirdi bir Kınık'lı olarak bu festivalin bu yıl ilkini yapıyoruz. Kınık'a bu festival yakışır güzelliği baksanıza bu işler buradan görüldüğü gibi basit değil işleri güzelce başlatıp bitirmek kolay değil ilkini yaptığımız için bakıyorum zaten eksik aramadığım için belki de göremiyorum her şey çok güzel  inşallah başladığı gibi güzel biter tebrik ediyorum ilk festivalinizi arkadaşlar, hemşerilerim'dedi. 

Hüsnü Şenlendirici kendisine sahnede çiçek takdim eden minik hayranı ile sohbet etti. Hüsnü Şenlendirici konseri sırasında Kerimoğlu zeybeği oynayan efe kıyafetli kişinin başını açmasıyla kadın olduğu ortaya çıkınca 'Ya bizim kadınlarımızda efedir'diyerek oyunu oynayan Kınık Şehit Hakan Sağınç Anadolu Lisesi Öğrencisi Berra Sert'i sahneye çağırıp kendisiyle sohbet edip kutladı.

Konser Sonunda sahneye çıkan Kınık Belediye Başkanı Dr Sadık Doğruer yaptığı konuşmada 'Çok kıymetli hemşehrilerimiz bizleri kırmayıp bu akşam sanatını icra eden hemşehrimiz kendisi  her ne kadar kendisini mahalli sanatçı olarak lanse etse de aslında bu onun mütevazi kişiliğindendir. Uluslararası sanatçı Hüsnü kardeşimize kuvvetli bir alkış istiyorum kendisi 2 yıldır Kınık'ta klarnet kampı düzenleyerek Kınık'ı Türkiye ve Uluslararası olarak tanıtmak için katkı koyduğu için kendilerine teşekkür ediyorum 1.Hasat Festivalinin fikir mimari  Klarnet kampı ziyareti sırasında kendisiyle baş başa verdiğimizde hem festival günlerini hem de sanatçıların seçiminde bizlere ışık tuttuğu için kendisine teşekkür ediyorum  takdim etmek istiyorum 1, Hasat Festivalinde bizler ile buluştu inşallah ikinci, on ikinci ve yirmi ikinci festivali birlikte yapmak temennisiyle kendilerine plaket takdim ediyoruz' diyerek plaket ve Kınık'ta dokunan Kınık kilimi hediye etti.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2018 Ege'de Sonsöz