MENÜ
İzmir 13°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Sendika başkanı 1 milyonluk araba aldı!
Ekonomi
11 Ekim 2018 Perşembe 08:31

Sendika başkanı 1 milyonluk araba aldı!

Şeker-İş Sendikası Başkanı İsa Gök’ün makam aracı değişti ve piyasa değeri 1 milyon lira olduğu belirtilen lüks bir otomobil alındı. Gök, "Kullandığım araç arızalandı. Uzun yola gidiyoruz. Hem hızlı hem de güvenli olması gerekiyordu" dedi

Geliri işçilerin ödedikleri aidatlardan oluşan Şeker-İş Sendikası’nın Başkanı İsa Gök, kendisine piyasada değeri 1 milyon TL’yi bulan bir makam aracı aldı. Trafiğe çıkış tarihi 18 Eylül 2018 olan araçla ilgili Gök, “Araba arızalandı, mecbur kaldık aldık. Uzun yola gidiyoruz. Hem hızlı hem de güvenli olması gerekiyordu” dedi.

Hacer Boyacıoğlu'nun Hürriyet'te yer alan haberine göre, Türkiye'de son haftalarda tüm kesimler tasarruf önlemlerini tartışırken, şeker işçilerinin örgütlendiği Şeker-İş Sendikasından tartışmalı bir hamle geldi. Şeker-İş Sendikası Başkanı İsa Gök’ün makam aracı değişti ve piyasa değeri 1 milyon lira olduğu belirtilen lüks bir otomobil alındı. Gök, “Araba arızalandı, mecbur kaldık, aldık” dedi. Sendikanın geliri işçilerin ödedikleri aidatlardan oluşuyor.

DONANIMSIZ 970 BİN TL
Gök için alınan Audi marka A6 Sedan 3.0 Quattro marka aracın donanımsız fiyatı 138 bin 192 Euro düzeyinde bulunuyor. Bu rakam TL bazında 970 bin 318 liraya karşılık geliyor. Donanım eklendikçe otomobilin fiyatı yükseliyor. Trafik bilgilerine göre de aracın trafiğe çıkış tarihi 18 Eylül 2018.

RAKAMI BİLMİYORUM
Şeker-İş Başkanı İsa Gök, Hürriyet’in konuyla ilgili soruları üzerine, “Kullandığım araç arızalandı. Uzun yola gidiyoruz. Hem hızlı hem de güvenli olması gerekiyordu” diyerek araç alımını doğruladı. Ağrı’dan Kars’a pek çok yere gittiklerini belirten Gök, “Rakamı bilmiyorum. Arkadaşlar pazarlık yapıp aldı. Mercedes aldığında da bir yığın dert oluyor, diğer arabalarda da dert bitmiyor. Kars’a, Ağrı’ya, Muş’a her yere gidiyorum. Ne gerekiyorsa o yapıldı, bu konulara mı kalındı” dedi.

ÖZELLEŞTİRMELERLE GÜNDEME GELDİ
MAKAM aracı tartışmasıyla gündeme gelen İsa Gök, 2006 yılından bu yana sendikanın genel başkanlığını yapıyor. Şeker-İş Sendikası’nın bu yılki önceliği ise şeker fabrikalarının özelleştirilmesi olmuştu. Sendika, fabrikaların özelleştirilmemesi için bir dizi eylem yapmıştı.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 gerçek
 11 Ekim 2018 Perşembe 20:15
Satılan şeker fabrikalarında çalışanlar kime oy verdi? Ülkenin, kentinin, kendinin geleceğini düşünmeyen insanların ödedikleri aidatın hesabını soracağını sanıyor muydunuz gerçekten? Hepsi aynı yolun yolcusu, aynı zihniyete sahipler, fırsat bulsalar kendileri de aynı şeyi yaparlar.
 Bornovalı
 11 Ekim 2018 Perşembe 11:13
Sendikacı arkadaşa ancak şöyle seslenebiliriz ; 'Anlat anlat heyecanlı oluyor'.
 Gürkan
 11 Ekim 2018 Perşembe 11:01
Adam haklı. Yolda mı kalsın? Yurt dışı seyahatleri oluyorsa Katar'dan rica edilmeli, bir uçak da bu adama hediye edilmelidir.
 pala
 11 Ekim 2018 Perşembe 10:13
bizi sömürn sendikalar otel araba savuryolar
 
 11 Ekim 2018 Perşembe 09:10
Gelişmiş ülkelerde böyle savurganlık yok. Ortada şeker fabrikası kalmamış. herşey özelleşmiş. bunlar ne işe yarar arkadaş?
 
 11 Ekim 2018 Perşembe 09:08
2010 model Chevrolet Lacetti SW marka araçta alabilirdiniz. Düşük km bakımlı hem güvenli hem hızlı. 50bin liraya pekala böyle bir araç bulabilirdiniz. Bu ne savurganlık arkadaş.
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege'de Sonsöz