MENÜ
İzmir 26°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Bu kez trafoya kedi değil, kepçe girdi... Saruhanlı’da ‘Saadet’ formülü!
Yerel Yönetimler
21 Şubat 2024 Çarşamba 10:32

Bu kez trafoya kedi değil, kepçe girdi... Saruhanlı’da ‘Saadet’ formülü!

Özgür Özel'in memleketi olan Manisa’nın Saruhanlı ilçesinin CHP’li Belediye Başkanı ve adayı Zeki Bilgin’in adaylık başvurusu ve meclis üyeliği listesi, 7 dakika gecikince ilçe seçim kurulu tarafından reddedildi. Başkan Bilgin, itirazların aleyhte çıkması durumunda, ittifak ortağı Saadet Partisi’nin listesinden seçime gireceklerini söyledi. Başvuru esnasında elektriklerin kesildiğini söyleyen Bilgin "AK Partililerin işidir bu. Bizim evrakları saat 16.00’ya kadar vermediğimizi öğrendiklerinde, kepçeyle bir yerin elektrik bağını koparıyorlar" dedi.

Muhittin AKBEL / EGEDESONSÖZ  -CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in memleketi Manisa’nın Saruhanlı ilçesinde yaşanan meclis listelerinin İlçe Seçim Kurulu’na zamanında verilememesinden kaynaklı kriz yaşandı. İlçe Seçim Kurulu, elektrik kesintisine rağmen evrakların 17.08’de teslim alındığına dair tutanak tutunca ve Yüksek Seçim Kurulu sistemine giriş yapılamayınca seçime girip girmeyeceği tartışılan CHP'ye İlçe Seçim Kurulu’ndan olumsuz yanıt geldi. Gözler ise İl Seçim Kurulu'na yapılacak itiraza çevrildi. CHP, aleyhte bir karar çıkması halinde Saadet Partisi çatısında seçime girecek.

DEM PARTİ OYALADI
Belediye Başkanı Zeki Bilgin ise olayda kasıt olduğunu öne sürdü. Kendi belediye başkanlığı adaylığının da meclis listesiyle aynı dosyada olduğunu, dolayısıyla adaylığının da risk kapsamına girdiğini anlatan Başkan Zeki Bilgin, şu değerlendirmelerde bulundu:

“DEM Parti, listemize bir üye verecekti ve bizi saat 15.30’a kadar oyaladı. Bize haber vermeden gidip listelerini teslim ediyorlar. Bizim arkadaşlar da 16,30’da kendi hazırladığımız, DEM’in yer almadığı meclis listesini alıyorlar, İlçe seçim kuruluna götürüyorlar. 16.50’de İlçe Seçim Kurulu’nun kapısında oluyorlar. Fakat saat 16.30’da başlayan ve 17.30’a kadar ilçede elektrik kesintisi vardı. İlçe Seçim Kurulu’ndaki görevli, odasında değildi ve 17.05’te masasına geldi, 17.08’de evrakları getirdiler şeklinde tutanak tutuyor. Elektrik kesintisi yüzünden sistemden giriş yapılamayınca, arkadaş, 17.08’de evraklar teslim edildi diye tutanak tutuldu.

KEPÇEYLE ELEKTRİK BAĞLANTISINI KOPARDILAR
AK Partililerin işidir bu. Bizim evrakları saat 16.00’ya kadar vermediğimizi öğrendiklerinde, kepçeyle bir yerin elektrik bağını koparıyorlar. İlçe Seçim Kurulu saat 10.00’da toplandı. Elde olmayan nedenlerden dolayı mağduruz.

Toplantıdan bizim lehimize bir karar çıkmazsa, Saadet Partisi’nin listelerinden devam edeceğiz. Benim başkan adaylığım da meclis üyelerimizin isimleri de bu durumda İlçe Seçim Kuruluna iletilememiş görünüyor. Saadet Partisi, ittifak ortağımız. Onların listesinden ben aday olarak seçime gireceğim, CHP’li meclis üyesi adayı arkadaşlarımız da aynı şekilde Saadet Partisi listesinden seçime girecek. Çünkü ilgili yasaya göre, listelerde istifalar, ayrılmalar, çekilmeler nedeniyle üç gün boyunca düzeltme süreci var”

Saruhanlı Belediyesi’nin 25 meclis üyesi bulunuyor. CHP’nin Meclis grubunda 15 üyesi var.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Muhtar
 22 Şubat 2024 Perşembe 09:37
Olsun ne çıkar genel başkan delege dahi seçilemedi ama genel başkan oldu şimdi de partiyi kurtaracağım diyerek ahkâm kesiyor ve civcivler inanıyor at bakalım ne olacak göreceğiz...
 yedek lastik
 22 Şubat 2024 Perşembe 00:18
chp nin yedek lastiği saadet olmuş
 Mehmet79
 21 Şubat 2024 Çarşamba 23:53
son güne bırakırsanız olacağı bu
 hasan gürsel altuğ
 21 Şubat 2024 Çarşamba 20:41
Michael Faraday adında bir rahmetli ecnebi var. 1831 yılında elektrik üretebilen “Faraday disk” adında küçük bir jeneratör üretmiş. yıl olmuş 2024 bizim Saruhanlı ahalisi bu icatdan hala bi haber.
 tahsin
 21 Şubat 2024 Çarşamba 16:59
yahu gunelr saatler cuvala girdi son dakıka mı lıste gonderıyorsunuz
 vatandaş
 21 Şubat 2024 Çarşamba 16:39
İşinizi ciddiye almazsanız sonuç bu.
 ÇÇS
 21 Şubat 2024 Çarşamba 15:53
16:53 te mi dosya vermeye gittiniz?
 Gürkan
 21 Şubat 2024 Çarşamba 13:13
İyi de niye son dakikaya bırakıldı? Değişim diyen Manisalı genel başkanın memleketinde olana bak!
 zuuu
 21 Şubat 2024 Çarşamba 12:54
en iyisimi aday olma
 vay be
 21 Şubat 2024 Çarşamba 12:53
tabi kim inanır kadir inanır
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Ege'de Sonsöz