MENÜ
İzmir 23°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
CHP'li Aslanoğlu'na Bayraklı'da soğuk duş: Burası sanki CHP belediyesi değil!
Politika
20 Mayıs 2024 Pazartesi 15:56

CHP'li Aslanoğlu'na Bayraklı'da soğuk duş: Burası sanki CHP belediyesi değil!

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ve il yönetimi maaş krizinin yaşandığı Bayraklı Belediyesi'ne ziyaret düzenledi. Aslanoğlu'nu belediye önünde işçiler karşılarken yardım talebinde bulunuldu. İşçiler "Gerçekten çok mağdur durumdayız, sizlerden rica ediyoruz bu işe el atın. En kısa sürede yardımınızı bekliyoruz. Bizim kendi belediyemiz ve CHP bayrağını buraya yine getirdik. Ancak şimdi CHP belediyesi değil de farklı belediye tarafından yönetiliyormuşuz gibi hissediyoruz” dedi.

Oktay GÜÇTEKİN / EGEDESONSÖZ - Yaşanan mali kriz ile gündeme gelen Bayraklı Belediyesi’nde işçi ve memur maaşlarında eksik ücret yatması sonrası belediyede çalışan işçi ve memurların eylemleri devam ediyor.

Sabah saatlerinde çöp kamyonları ve temizlik makinaları ile yolu kapatan işçiler memurların da desteği ile eylem yaparken belediye binası önünde toplanan çalışanlar Belediye Başkanı İrfan Önal’ı protesto etmişti.

İL YÖNETİMİNDEN ZİYARET
Yaşanan krizler sonrası ise Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ve il yönetimi Belediye Başkanı İrfan Önal’ı ziyaret etti. Tam kadro gerçekleştirilen ziyarete CHP Bayraklı İlçe Başkanı Didem Gültekin de  eşlik etti.

CHP BELEDİYESİ DEĞİL DE FARKLI BELEDİYE TARAFINDAN YÖNETİLİYORMUŞUZ GİBİ HİSSEDİYORUZ
Belediye binasına gelen Aslanoğlu’nu kapıda ilk olarak işçiler karşıladı. Yaşadıkları mağduriyeti anlatan işçiler, “Gerçekten çok mağdur durumdayız, sizlerden rica ediyoruz bu işe el atın. En kısa sürede yardımınızı bekliyoruz. Bizim kendi belediyemiz ve CHP bayrağını buraya yine getirdik. Ancak şimdi CHP belediyesi değil de farklı belediye tarafından yönetiliyormuşuz gibi hissediyoruz” diyerek destek talebini iletti.

İşçilere yanıt veren Başkan Aslanoğlu ise, “Elimizden geldiğince çözüm bulmaya çalışacağız. Bu tür istişarelerin yeni başladığı ortamda iletişimi kesen cümlelerden uzak durmak lazım. Taleplerinizi iletiyorsunuz. Sendika başkanları da görüşüyor, genel merkez de ilgileniyor, oy yüzden hiç endişe etmenize gerek yok. Sakince bekleyin lütfen” dedi.

CUMA GÜNÜ BRİFİNG VERDİ
Konuşmalar esnasında Belediye Başkanı İrfan Önal’ın aşağıya inmesinin ardından heyet yukarıya çıktı. Yapılan görüşmelerde Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal'ın geçtiğimiz cuma günü genel merkeze giderek krizle ilgili rapor verdiği de belirtildi

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Bayraklı Bayram
 21 Mayıs 2024 Salı 23:20
Sayın il başkanı ne zannettiniz büyük kurultaydan önce Özgür Özele konuşma fırsatı vermediniz bunun hesabını soracaklar ve hepiniz bye bye olacaksınız...
 Hsn
 21 Mayıs 2024 Salı 19:41
19 mayıs''taki konser güzeldi yenilerini bekliyorum
 
 20 Mayıs 2024 Pazartesi 21:24
Bu zibidi nin dokunulmazlığı mı var? Bu kadar korkmayın bundan
 
 20 Mayıs 2024 Pazartesi 19:34
Deme be? İşiniz gücünüz tiyatora. İşiniz gücünüz pişkinlik.
 Vatandaş
 20 Mayıs 2024 Pazartesi 18:44
Yahu bu işçiler de çok komik ve zır cahil.. Mercedes maybach e binen adamdan yardım istemişler!! :) Adam atama geldi burjuva ne anlar işçinin emekçinin derdinden... Onun dini imanı para ve daha çok kooperatif...
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Ege'de Sonsöz