MENÜ
İzmir 10°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Depremzedelerden 'emsal' sevinci: Siyasilere kahvaltı daveti
Güncel
13 Ekim 2021 Çarşamba 16:05

Depremzedelerden 'emsal' sevinci: Siyasilere kahvaltı daveti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in emsal artışı önerisini meclise getireceğini duyurması sonrası karara teşekkür eden İzmir Depremzedeleri Derneği (İZDEDA) Başkanı Haydar Özkan, " Depremin yaşandığı ilk günden bu güne bizlerin yanında olan, her sorunumuzda bizleri dinleyen ve en yoğun zamanlarında bile bizlere zaman ayıran Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer'e çok teşekkür ederiz. Kendisi gerçekten bizlerin her zaman yanında oldu" dedi. Özkan ayrıca emsal artışında emek veren siyasileri depremzede kadınların elleri ile hazırladığı kahvaltıya davet edeceklerini söyledi.

Oktay GÜÇTEKİN / EGEDESONSÖZ - İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in İzmir'in genelinde hasarlı binalar için Meclise sunacağını açıkladığı 'ada bazında yüzde 30, parsel bazında ise yüzde 20 emsal artışı kararına Büyükşehir Belediye Meclisi Cumhur İttifakı üyelerinden de destek gelmişti.

Verilen destek sonrası ise kararı Egedesonsöz'e değerlendiren İzmir Depremzedeleri Derneği (İZDEDA) Başkanı Haydar Özkan alınan karardan duydukları mutlulukları dile getirdi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in depremzedelerin sorunlarını uzun bir süredir yakından takip ettiğini belirten Özkan, "Depremin yaşandığı ilk günden bu güne bizlerin yanında olan, her sorunumuzda bizleri dinleyen ve en yoğun zamanlarında bile bizlere zaman ayıran Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer'e çok teşekkür ederiz. Kendisi gerçekten bizlerin her zaman yanında oldu. Depremzedeler için hayati önem taşıyan emsal artışı kararında da bizlerin yanında olduğunu aldığını gösterdi. Bu alınan karar ile beni depremzedelere karşı mahcup etmedi. Kendisine çok teşekkür ediyorum" dedi.

CUMHUR İTTİFAKI'NIN DESTEĞİ ÇOK ÖNEMLİYDİ
Soyer'in emsal artışı kararına Cumhur İttifakı üyelerinin de onay vermesini değerlendiren Özkan, "Bu süreçte emeği geçen tüm partilere çok teşekkür ederiz. Deprem sorunu siyaset üstü bir sorun. Emsal artışında da bizler için mücadele veren AK Parti, Milliyetçi Hareket Partisi'nin desteği çok önemliydi. Şimdi mecliste Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti ile birlikte emsal kararına destek vereceklerini açıklaması bizleri çok mutlu etti' diye konuştu.

DEPREMZEDELERİMİZİN ELLERİ İLE YAPTIĞI KAHVALTIYA DAVET EDECEĞİZ
Emsal artışı kararı için tüm siyasi partilere teşekkür ettiklerini belirten Özkan, " Bizler depremi yaşamış ve acıların en büyüğü olan  ölümü en yakından hissetmiş insanlarız. Deprem sonrasında maddi açıdan çok zor bir süreç geçiriyoruz. Maddi olarak bir şey yapmamız olanaksız. Acı günümüz olan 30 Ekim sonrasında Sayın Tunç Soyer ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ olmak üzere, CHP, İYİ Parti, AK Parti, MHP İl Başkanlarını, Milletvekillerini, Meclis Grup Başkanvekillerini depremzede kadınlarımızın elleriyle hazırlayacağı ortak 'teşekkür' kahvaltısına davet edeceğiz" ifadelerini kullandı.

EMSAL BİTTİ DİYE DURMAYACAĞIZ
Emsal sorununun çözülmesi sonrası bazı depremzedelerde oluşan 'biz yalnız mı kalacağız' sorusuna da yanıt veren Özkan, " Biz Bayraklı veya diğer ilçelerde emsal sorunu çözüldü diye çalışmamızı bırakmayacağız. İzmir'deki hatta Kuşadası'ndaki tüm depremzedeler için çalışmalarımız sürdüreceğiz. Sayın Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile görüşeceğiz.  Proje alanlarındaki sorunları dile getirecek, onlara rezerv konut alanında konut verilmesini isteyecek ve tüm mağduriyetleri için çözüm arayacağız. Kimse 'emsal artışı' çözüldü diye diğer depremzedelerin sorunlarını aramayacağız diye düşünmesin" dedi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Hüseyin Kalafatcı
 16 Ekim 2021 Cumartesi 16:05
Az hasarlı denilen karot testinde riskli çıkan binalar ne olacak? İlk büyük depremde ölelim mi? Bize de aynı haklar niçin verilmiyor?
 Gülsevim
 14 Ekim 2021 Perşembe 07:59
Öncelikle tunç soyer,serdar sandal başkanlarıma, izdada başkanıma çok teşekkür ediyorum yüreklerine sağlık
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2021 Ege'de Sonsöz