MENÜ
İzmir 23°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Gökdelen projesini kriz vurdu!
İnşaat/Emlak
23 Mayıs 2024 Perşembe 13:56

Gökdelen projesini kriz vurdu!

İnşaat sektöründeki ekonomik kriz İzmir’deki dev gökdelen projesini de vurdu. Vakıf GYO’nun İzmir Konak Karma Projesi’nin ihale sözleşmesi iptal edildi.  4,4 milyar TL artı KDV tutarındaki proje iptal edildi.

EGEDESONSÖZ - Vakıfbank ile TOKİ’nin iştiraki olan Vakıf GYO, İzmir’in gökdelen bölgesinde olan Konak Mersinli’de hayata geçirmek istediği İzmir Konak Karma Konut projesi ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. 

Vakıf GYO, Cumhurbaşkanı Külliyesi’ni de yapan Rönesans Grubu’na bağlı Rec Uluslararası İnşaat Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile 9 Mart 2023 tarihinde imzaladığı yüklenici sözleşmesinin, 17 Mayıs 2024 tarihinde tarafların ortak mutabakatıyla iptal edildiğini duyurdu. 

“İzmir Konak Karma Projesi Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı" ihalesini 4.4 milyar lira +KDV ile Rec Uluslararası İnşaat Yatırım Sanayi ve Ticaret almıştı. VYENİKONAK adını taşıyan Vakıf GYO’nun İzmir Konak Karma Projesi’nde home Office, ticari ve mesken nitelikli 51 ve 28 katlı iki blok, toplam 524 bağımsız bölüm yer alıyordu. İnşaatın toplam alan 128 bin 987 metrekareye ulaşıyordu. Kamu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada, sözleşmenin sona erdirilmesinin nedeni ise belirtilmedi.

Açıklamada “Mülkiyeti Şirketimize ait olan  İzmir İli, Konak İlçesi, 8601 Ada, 2 Parsel sayılı taşınmaz üzerindeki "İzmir Konak  Karma Projesi Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı" işi için Rec Uluslararası İnşaat Yatırım San. Ve Tic. AŞ ile  09/03/2023 tarihinde  imzalanan yüklenici sözleşmesi, 17/05/2024 tarihinde tarafların ortak mutabakatıyla imzalanan İkâle Sözleşme ile her iki taraf için de herhangi bir hak ve borç doğurmayacak şekilde sona erdirilmiştir.” ifadeleri yer aldı.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Kskli
 29 Mayıs 2024 Çarşamba 08:44
Izmir gibi vasat gelirli insanlarlin yasadigi kente bu kadar gokdelen fazla bile.
 PolTar
 25 Mayıs 2024 Cumartesi 09:09
Gökdelenler yapılıyor bu iptal edilmiş olsada başka bir şekilde yine yapılır ama şunu anlamiyorlar İzmir''de yolmu var ana caddeleri bile 2 şeritli olan bir şehirde otopark sorunları olan bir şehirde zaten adım atmanın bile zor olduğu yerlerde gökdelenler yapılıyor çok yakın zamanda İzmir''de yoğunluk ve trafik merkezi bolgelerinde İstanbul''u yaklayacak İstanbul''dan başta trafik için kaçıp gelenler daha beter bir yogunlugu İzmir''de yaşayacak kısacası mahvettiniz güzel izmirimi tüm taraf olanlar başta olmak üzere..
 
 24 Mayıs 2024 Cuma 13:25
Çok bir şey nasıl fark etmiyor? Diğer yeni projeler de etkilenirler. Hâli hazırda devam eden işlerin bazıları yıllardır inşaat halinde. Normal değil
 baran
 23 Mayıs 2024 Perşembe 15:28
Bizim girişimcilerin bir ufku yok. Tekstilse tektil enerji ise enerji ipini koparan tekstilci olur şeyini çıkarana kadar enerjiye yatırım yapanlar mı istersin? Şimdiler de muda olan bu enerji şirketlerinin sayısını bilen dahi yok. Yakında bunlar da patlamaya başlarsa şaşırmam.
 Alen doğu gencer
 23 Mayıs 2024 Perşembe 14:29
çok bir şey farketmiyor. proje başkasına devredilir. hali hazırda bölgede 15 dan fazla devam eden gökdelen projesi var.
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Ege'de Sonsöz