MENÜ
İzmir 26°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
KOBİ'lere 50 bin Lira faizsiz kredi
Burak OĞUZ
YAZARLAR
13 Şubat 2017 Pazartesi

KOBİ'lere 50 bin Lira faizsiz kredi

Geçtiğimiz yıl sonunda KOSGEB’in 50 bin lira faizsiz kredi desteğine rekor sayıda başvuru yapılmış ancak az sayıda KOBİ bu destekten yararlanma hakkı elde edebilmişti. 2016 yılında müracaat edip destekten yararlanamayan yaklaşık 230 bin işletme gereken şartları taşımaları kaydıyla bu destekten yararlanabilecekler.

Kredi üst limiti 50 bin lira. İlk 12 ay ödemesiz, kalanı ise üçer aylık eşit taksitler halinde toplam 36 ay vadeli ödenecek. Kullanılan kredinin faizi KOSGEB tarafından karşılanacak.

Daha önce başvuru yapan işletmelerin tekrar başvuru yapmalarına gerek yok.Daha önce başvuru yapamayan işletmeler de yeni başvuru yapabilecekler.  Güvenlik soruşturmasında sorun çıkmayan, çalışan sayısı ve net satış hasılatı daha az olan işletmelere öncelik verilecek

14 Aralık 2015 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı ile esnaf ve sanatkarlara kullandırılan 30 bin liralık faizsiz krediden yararlanan esnaf ve sanatkarların bu destekten yararlanamayacaklar.

Başvurular, 10 - 20 Şubat 2017 tarihleri arasında "sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr" internet adresinden yapılacak.

Kredi faiz desteğine başvuru öncesinde, KOSGEB veri tabanına kayıtlı olma şartı aranmayacak. KOSGEB’e kayıtlı olmadan fazi desteğinden yararlanma hakkı elde eden işletmeler kredi kullanmadan önce gereken prosedürü tamamlayacaklardır.

KOBİ’lerin finansman ihtiyacının had safhada olduğu şu günlerde KOSGEB’in 50 bin lira faizsiz kredisi ekonomiye can suyu olacaktır.  

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 
 15 Şubat 2017 Çarşamba 23:02
Yok öyle birşey oyalama taktik yapılıyor
Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege'de Sonsöz