MENÜ
İzmir 23°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
'Seçim' hesaplaşması: Derinsu disiplin yolcusu!
Politika
23 Mayıs 2024 Perşembe 16:11

'Seçim' hesaplaşması: Derinsu disiplin yolcusu!

Geçmiş dönem Gaziemir Belediye Başkan Yardımcılığı ve Gaziemir Belediye Meclisi CHP Grup Sözcülüğü gibi birçok görevi üstlenen İzel Zenginobuz Derinsu hakkında seçim sürecinde AK Parti adayına çalıştığı iddiası ile soruşturma başlatıldı.

EGEDESONSÖZ -İzmir'de geçtiğimiz dönem parti içi yaşanan krizlerle gündemden düşmeyen Gaziemir, bir kez daha disiplin soruşturması ile gündeme gelmiş durumda.

Gaziemir'de Halil Arda'nın belediye başkanlığı döneminde meclis içinde kendi partililerinin ihracını istemesi sonrası CHP grubu Halil Arda yanlısı ve Halil Arda karşıtı olarak ikiyi bölünmüştü. Mecliste Arda'nın bir numaralı isimler arasında yer alan ve Belediye Başkan Yardımcısı yapılan İzel Zenginobuz Derinsu ise Halil Arda'nın aday gösterilmemesinin arından meclis üyeliği aday adaylığından çekilmişti.

AK PARTİ'YE ÇALIŞTI İDDİASI
Seçim sürecinde Cumhuriyet Halk Partisi Gaziemir Belediye Başkan Adayı olarak Ünal Işık'ı göstermesinin ardından Halil Arda'nın sağ kolu konumunda bulunan Derinsu'nun AK Parti adayı adına çalıştığı iddiaları gündeme gelmişti. Seçim sürecinde CHP çalışmalarında yer almayan Derinsu için ilçe yönetimi çalışmalarına başlarken edinilen bilgilere göre İlçe Başkanlığı tarafından Derinsu'nun partiden kesin ihracı için genel merkeze dosya gönderildi.

DERİNSU SONRASI NEŞTER DEVAM EDECEK
Genel merkez tarafından yapılacak incelemeler sonrası ilçe yönetiminin haklı bulunması halinde Derinsu'nun CHP üyeliğine kesin olarak son verilecek. Derinsu'nun üyelikten atılmasının ardından ise ilçe başkanlığı tarafından seçim sürecinde başka partiye çalışan diğer isimler hakkında da tek tek işlem başlatılacağı öğrenildi.

DANIŞMA KURULUNA DA ÇAĞRILMAMIŞLARDI
Ayrıca Halil Arda ve kendisine bağlı 10 meclis üyesi geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Gaziemir İlçe Danışma Kurulu toplantısına  'rakibe çalıştığı' gerekçesiyle davet edilmezken Derinsu'da davet edilmeyenler arasında yer almıştı.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Belediye çalışanıydık
 24 Mayıs 2024 Cuma 22:10
İzmir havadis bey, Ünal bey seçim öncesi işi kendimizin bırakmasını söyledi, ama bunu söylerken kendi gelinini işe soktu ama, ahlaklı davranış adaletli duruş bumu, bu arada çıkarıldı dediğiniz gelin tekrar işe alınmış diye duyduk. Bizim günahımız ne
 Hasan Bulut CHP
 24 Mayıs 2024 Cuma 15:51
Mesele partiden ihraçsa eğer İlk başta yıllardır herkesi partiye küstüren CHP gaziemiri kaosun içine atan ve en son yapılan beleidye seçiminde kendi mahallesi dahil Gaziemir genelinde büyük bir başarısızlık elde eden kasım Özkan ihraç edilmesi lazım Partiye zorla üye yaptırıp sadce ilçe başkanlığı seçimi kazanmak için hepsinin gönlünde MHP sevgisi olan yeğenlerini ihraç ettsin Daha önce ki seçimler de alenen akp ye çalışan Cafciler kıralını ihraç etsin Bu son seçimde akp ye çalışan İzel ZenginObuz Sercan doğan Necati kırmaz Halil arda Nilgün karadenizi ihraç ettsin sevgili ilçe başkanı ama önce neşteri kendisine vursun Gaziemir de bir başarısızlık var ve bunun tek sebebi ilçe başkanı ve yazılan yanlış Meclis üyesi listesidir siz kaplı kapılar arkasında danışma kurulu yaparsanız eğer işte insanlarda buraya yazmak zorunda kalır Ünal ışık beyfendi Başkan umarım biran önce kasım Özkan’ın kanadından kurtulursun ama yaptığın atamalara bakılırsa Kurtulmuş gibi görünüyorsun yolun bahtın da açık olsun Belediye ile ilgili bir şikayeti olan kasım Özkan’a değil sana gelecekler Ünal Başkan
 izmir havadis
 24 Mayıs 2024 Cuma 08:53
Ünal beyin gelini işe başladı evet daha sonra büyükşehirden ilk işten çıkartılanlardan birisi oldu bilip bilmeden atıp tutmazsanız iyi olur sayın yorum yapan arkadaşlar
 Gaziemir
 23 Mayıs 2024 Perşembe 23:32
Ünal Işık bzi işten attı, ama gelini 1 nisanda büyükşehire soktu, bu mu sizin adaletiniz, yere batsın. Oğlu il yöneticisi karısı büyükşehire giriyor, ama Cemil Tugay onu işten atmıyor. Özgür Özelde seyrediyor. Bugünler de geçer, aldığınız ahlar bir gün çıkar Ünal efendi. İnşallah sizde bir gün üzüntüler yaşarsınız, o zaman da biz seviniriz.
 Belediye çalışanı
 23 Mayıs 2024 Perşembe 23:28
Halil Ardaya muhalif olup Akp ile hareket edip komisyonlara seçilen, yasal imar planlarına Akplilerle hayır diyen, Gaziemirin gelişimini engelleyenkişiyi belediye başkanı atarsan bunlar normal. İzel hanımın eline kimse su dökemez,onun partiliğini kimse sorgulayamaz. Beşyıl boyunca gurup toplantısı yapmayan, belediyenin hiç bir etkinliğine katılmayan ilçe başkanını koruyan il başkanı genel başkan yardımcısı olursa, bunlar daha iyi günler. Beş yıl boyunca Halil Ardaya kin kustunuz, ne yapacağınızı şaşırmışsınız.
 ANKARA
 23 Mayıs 2024 Perşembe 21:11
Gaziemirli Onceki Donem Pm Uyesi Kisinin Kime Ne Faydasi Oldu da Buyuksehir'e Bagli Firmaya Atandı... Partiden İhraci Olmasi Gerekenler Odüllendiriliyor Asıl Orgut İse Partiden Gonderilmek İsteniyor... İlginc Bir Durum... Ozgür OZEL Ve Ekibi Kandiriliyor Ne Yazik Ki de Özgür OZEL Bunu Cok Gec Anlayacak... DEGİSİM Bu Olmamaliydi... Bu Arada Protokol de Bos Sandalye Var Mi Diye Gozleri Fir Fir Donen Kimseye Zerre Faydasi Olmayan Eski Pm Uyesi Gaziemirli Kisi DERHAL TUTUKLANİP CEZAEVİNE Atilmali Neden Mi! EGOSUNDAN...
 Gaziemir İçin
 23 Mayıs 2024 Perşembe 21:08
Gaziemirde son 5 yıldır ilginç olaylar oluyor, 5 yıldır çalışmayan belediyenin çalışmayanları fırsat ele geçince partiden atılmaya çalışılıyor, 5 yıl boyunca hiç bir şey yapmamış yetersiz, amatör şahıslar bir şekilde üst mevkiye getirilip iş bekleniyor, daha da ilginci bu olanlara kimse ses çıkarmıyor, belediye başkanı seçilen iyi bir insan olabilir ama kadrosunu iyi kurmazsa 6 ayı görmeden yıpranmaya başlar ve maalesef çok çok yanlış bir kadrolaşma içinde olduğu görülüyor,belki yaşayıp öğrenecek ama çok geç olacak, bir an önce bu yanlıştan dönüp,eski profesyonel kadroları çalışır hale getirmeli yoksa Gaziemir halkını hizmetsiz günler bekliyor
 Gaziemir Rumuzlu Arkadaş
 23 Mayıs 2024 Perşembe 21:04
Öncelikle söylediklerinin doğru olması için ilçenin kendine dönüp bakamsı lazım. İnsanları akp li chp li diye ayrıştıran kendileri. Belediye de hiç mi tanıdıpınız yok bakın bakalım çalışanları yüzlerine yoksa tanıdığınız anlamanız lazım .
 ANKARA
 23 Mayıs 2024 Perşembe 20:56
Bazi İlceler de İlce Baskanliklarini Kapatmak Artik Kacinilmazdir... Ve Kapatilan İlcelere de Belediye Adayini da Gostermeyeceksin... Birakacaksin O İlceyi Chp Disinda Partiler Yonetsin... Buca İlcesi Gaziemir İlcesi Cigli İlcesi Bu İlcelerin Basıni Ceker... Bu İlcelerdeki Chp İlce Baskanliklari Kapatilmali Ve Bu İlcelere de Belediye Adayi Cikarilmamali... Herkes Kendini Bir Sey Saniyor Bir Yerlere Gelince... Onceki Donem Pm Uyesi Oldu da Kime Ne Faydasi Oldu da Daire Bask. Olarak Atandi... O da Ayri Bir Tartisma... DERİNSİ Soyadli Bu Kiz Bu Arada SUÇSUZ... Nokta...
 Gaziemirliye Cevap
 23 Mayıs 2024 Perşembe 20:14
Arkadaşım çok haklısın da!!!! Bu söylediklerini yapan zaten ilçe yönetimi ve yandaşları. Herkesi Akp li ilan ettiler, insanları kutuplaştırdılar. Çünkü işlerine öyle geliyor. Bence geçen dönemi pek önemsemiyorlar, öyle olsa bu atamaları yapmazlardı zaten. Zaman herşeyi gösterecek 5 yıl çabuk geçer.
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Ege'de Sonsöz