MENÜ
İzmir 23°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Ses sistemi krizi: BAL'a veto!
Politika
23 Mayıs 2024 Perşembe 12:56

Ses sistemi krizi: BAL'a veto!

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in mezun olduğu Bornova Anadolu Lisesi’nin (BAL) düzenlemek istediği etkinlik için İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden talep edilen ses sistemi iddiaya göre karşılanmadı. Bunun üzerine konunun Özel’e iletildiği ve Özel’in araya girmesi ile ses sistemi verilmesinin kabul edildiği bildirildi.

erhangulec.com’un haberine göre,  CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in de eğitim gördüğü ve bu yüzden büyük önem verdiği Bornova Anadolu Lisesi (BAL) ile Büyükşehir Belediyesi arasında kriz çıktı.

Edinilen bilgiye göre, BAL, düzenleyeceği bahar şenliği için Büyükşehir Belediyesi’nden kendilerine ses sistemi verilmesini talep etti. Ancak, belediyenin Kültür Sanat Dairesi Başkanlığı yetkilileri, Başkan Cemil Tugay’ın okullardan gelen bu taleplerin kabul edilmemesi yönünde talimatı olduğunu ve bu nedenle talebi karşılamayacaklarını bildirdi.

ÖZGÜR ÖZEL DEVREYE GİRDİ
Aldıkları bu cevap üzerine okul ve vakfı tarafından konu BAL’da eğitim gören Genel Başkan Özgür Özel’e iletildi. Genel Merkez kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Özel’in devreye girmesiyle Büyükşehir Belediyesi, bu tutumundan vazgeçti ve ses sistemi vermeyi kabul etti.

Bu arada Tugay’ın görevi devraldığı eski Başkan Tunç Soyer de BAL mezunuydu. Soyer, BAL’dan birçok dönem arkadaşına belediyede önemli görevler vermişti.

TINAZTEPE İÇİN DE VERMEDİ
Diğer yandan Büyükşehir Belediyesi’nden aynı şekilde kendisinden bahar şenlikleri için ses sistemi talep eden Tınaztepe Üniversitesi’ne de ret cevabı verildiği kaydedildi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 vatandaş rıza
 24 Mayıs 2024 Cuma 09:38
izmirde yüzlerce okul var. her biri ibb'den ses sistemi mi istesin? cemil tugay doğrusunu yapmış. anlı şanlı bal'ın idaresi ve okul aile birliği ve de velileri 5-10 bin liralık ses sistemi kiralayamıyorsa vay hallerine...
 gunes
 24 Mayıs 2024 Cuma 09:25
insanlara duyarsız....!
 Balcı
 24 Mayıs 2024 Cuma 08:35
Böyle bir idare şekli on iki eylülden sonra yaşanmıştı Kenan Evren tavukları yumurtlamayan köylünün derdiyle ilgilendiği gıbı sayın genel başkan bu tür işler ile meşgul olduğunuz neyi nasıl değiştirir o zaman başı ağrıyan insanlarada GRIPIN hapı gönder bir şişe su ile pes doğrusu
 Cumhur Dere
 23 Mayıs 2024 Perşembe 16:34
BU VATANDAŞ İBB İÇİN ÇOKKKK YETETRSİZ İLERKİ GÜNLERDE HERKES GÖRECEK VE ANLAYACAK AMA ÇOK GEÇÇ.KENDİSİNİ YAKINDAN UZUN SÜRE TANIYAN BİRİ OLARAK SÖYLÜYORUM. CHP YÖNETİMİNE YAZIKLAR OLSUN SADECEE DEĞİŞİME DESTEK VERDİ DİYE İZMİRİN BOŞA GEÇEN 5 SENESİ OLACAK.
 
 23 Mayıs 2024 Perşembe 16:18
Kimin ne yaptığı belli değil.
 CHPLİ
 23 Mayıs 2024 Perşembe 15:46
Ne olacak canım memurun maaşından kesip oradan kar ettiği paralarla ses sistemi yollar cemil başkan!
 İz
 23 Mayıs 2024 Perşembe 15:41
İzmirliye CHP nasıl bir İBB Başkanı seçtirdi?
 baran
 23 Mayıs 2024 Perşembe 15:36
Özgür Özel, Papazoğlanın tuzaklarına düşmez vatanın ve milletin menfaatine olan ortak asgari müşterekleri şeksiz şüphesiz birlik ruhu içinde kabullenirse (ki sanmıyorum) chp nin gerçekte özüne dönmesi için ilk adımı atmış olur.
 Alo Fatih
 23 Mayıs 2024 Perşembe 15:34
Tuna haklısın, bazı genel başkanlar da TV'leri arayıp, anlık alt yazılara bile karışıyorlar
 menemenli
 23 Mayıs 2024 Perşembe 15:25
benim oğlanın düğünü var ben de ses sistemi istiyorum...
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Ege'de Sonsöz