MENÜ
İzmir 27°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
CHP İzmir’in kadınlarından 2019 manifestosu: Şahıslarla ilgilenmiyoruz!
Politika
12 Ekim 2018 Cuma 09:23

CHP İzmir’in kadınlarından 2019 manifestosu: Şahıslarla ilgilenmiyoruz!

Ankara’ya giderek iki genel başkanla görüşen Karşıyaka İlçe Kadın Kolları temsilcileri çalışmalar hakkında rapor sundu. Yerel seçimlerin önemine vurgu yapan İlçe Kadın Kolları Başkanı Erol, “Yerel seçimlere hazırız mesajı verdik. Önemli olan seçim kazanmak. Şahıslarla ilgilenmiyoruz” dedi.

Mehmet İŞLER /EGEDESONSÖZ- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karşıyaka Kadın Kolları temsilcileri Ankara’ya giderek Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse ile bir araya geldi. İzmirli kadın siyasetçiler 2019 yerel seçimleri sürecine girilirken gerçekleştirdikleri hazırlıklar ve hayata geçirdikleri çalışmalar hakkında iki genel başkana rapor verirken taleplerini de sıraladı. Karşıyakalı kadınlara Başkent’te İzmir Milletvekilleri Tacettin Bayır ve Bedri Serter eşlik etti.

HİÇBİRİMİZ ADAY DEĞİLİZ, YEREL SEÇİMLERE HAZIRIZ!
Ankara temaslarının içeriği hakkında bilgi veren Karşıyaka Kadın Kolları Başkanı Buket Fatoş Erol önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Erol, “İki genel başkanımızla yaptığımız toplantılar ‘yerel seçimlere hazırız’ mesajı veren birer ziyaretti. Bizim aramızda ben dahil hiçbirimiz aday değiliz. Bu sadelik içinde çok daha güzel olur diye düşündük. Faaliyet raporlarımızı sunduk. Çalışma şeklimiz hakkında bilgiler verdik. Türkiye’de yaygınlaşmasını düşündüğümüz bir çalışma yapmıştık. 9 bin 633 eve girdik. Bu çalışmanın her yerde bilinmesi gerektiğini düşündük. Sadece sorunlu sandıklara çalıştık. Direkt hedef kitleye gittik” dedi.  

ÖNEMLİ OLAN YEREL SEÇİMLERİ KAZANMAK, BİZ ŞAHISLARLA İLGİLENMİYORUZ!
Genel başkanların bizden son derece memnun olduklarını duyduk. Zaten bizi takip ettiklerini, doğru çalıştığımızı, doğru yolda olduğumuzu söylediler. Umut olduğumuzu, Karşıyaka’nın ışık olduğunu söylediler. Biz sosyal medyada adımızı duyuramadığımızdan söz ettik. Bu çalışmaların yaygınlaşması için talepte bulunduk. Önemli olan yerel seçimleri kazanmak. Biz şahıslarla ilgilenmiyoruz. Bizim için genel merkez tarafından gösterilen her şahıs kıymetlidir. Ön seçim, merkez yoklaması… Nerede hangi yöntem uygulanırsa bizim saygımız var. Kadın temsili konusu önemli. Fatma Köse’yle de bunu konuştuk. Onunla da aynı fikirdeyiz. Genel başkan fermuar sistemini bir kadın bir genç şekilde uygulayacağını deklare etmişti. Bunun üzerinde durduk. Her iki başkanımızla da hemfikir olduk” diye konuştu.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Sarı Çizmeli Memed'A.
 12 Ekim 2018 Cuma 14:15
Kendileri için genel merkez tarafından gösterilen her şahsın kıymetli olduğunu belirten CHP Karşıyaka Kadın Kolları Başkanı sayın hanımefendiye sormak gerekir, "Dokuz seçim kaybeden bir genel merkezden hala nasıl oluyor da kıymetli aday gösterme yetisi bekleyebiliyorsunuz?" (Kısaca "kelin merhemi olsa..." da diyebiliriz.)
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Ege'de Sonsöz