MENÜ
İzmir
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
CHP Milletvekili Aday Adayı Beko: Kendimi ithal olarak görmüyorum!
Politika
16 Mayıs 2018 Çarşamba 11:01

CHP Milletvekili Aday Adayı Beko: Kendimi ithal olarak görmüyorum!

DİSK eski Genel Başkanı ve CHP’den Milletvekili Aday Adayı olan Kani Beko, ‘Kendinizi ithal aday olarak görüyor musunuz?’ sorusunu yanıtladı ve “Yok canım. Biz Makedon Göçmeniyiz. 60 yıldır bu şehirdeyim” dedi.

EGEDESONSÖZ-  Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) eski Genel Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Aday Adayı Kani Beko, Sonsöz TV’de yayınlanan ‘Günaydın Ege’ programına katıldı ve Aslı Eren’in sorularını yanıtladı.

Beko 24 Haziran erken genel ve cumhurbaşkanlığı seçimleri hakkında net mesajlar verdi. Beko 16 yıllık AK Parti iktidarını uygulamalarından dolayı eleştirirken birçok konuda istatistiki bilgiler sundu.

İzmir özelinde değerlendirmeler yapan Beko, iktidar temsilcilerinin söylemlerine dair de konuştu.

Yayının tamamı için:

ÜLKEMİZE BİR GÜNEŞ DOĞACAKSA MUTLAKA İZMİR’DEN DOĞACAKTIR
Beko, “İzmir farklı bir kent... İzmir özgürlüğü, barışı, kardeşliği, uygarlığı seven bir kent… Genlerinde demokratik, hukuk, laik bir sosyal hukuk devleti var ve gönlünde bu yatar. AKP’nin politikalarına bazı iller ayak uyduruyor ama İzmir direniyor.  Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan bu yana İzmirlilerin istediği özgürlük, demokrasi, barış ve kardeşliktir. İş, aş, ekonomik sıkıntılar tabi ki önemli ama bunlar olmazsa olmaz. Referandumda hayır diyen illerin başında niye İzmir geldi? Ülkemize bir güneş doğacaksa mutlaka İzmir’den doğacaktır” dedi.

İNCE’NİN CUMHURBAŞKANI OLACAĞINA İNANIYORUM
Beko, “Ben Muharrem İnce’nin kesinlikle cumhurbaşkanı olacağına inanıyorum. Ben DİSK genel başkanıyken Türkiye’nin birçok yerine gittim. İnce’nin adaylığı için birçok yerden olumlu dönüşler alıyorum. Dik duran, dik bakan, çok koşan, çok çalışanlar ayakta kalır. CHP her zaman dik durmuştur. 24 Haziran’a kadar durmak hiç yok, sürekli çalışacağız. 25 Haziran sabahı huzurla uyanacağız” açıklamasında bulundu.

SİZİ BU KAFAYLA BIRAKIN AFRİKA BİRLİĞİNE BİLE ALMAZLAR
İktidarı eleştiren Beko, “Gençliğimde futbol oynadım. Bu ülkenin köklü takımları varken başka takımlar kurup destekliyorsunuz. İstanbul’da; Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş varken Başakşehir kuruyorsunuz. Ankara’da Ankaragücü, Gençlerbirliği var, bunları öteliyorsun Osmanlıspor’u kuruyorsun. Bakın bu İzmir’de olmadı. İzmir Göztepe, Karşıyaka, Altay, Altınordu takımlarına sahip çıktı. Futbol takımı varsa AKP’li olacak. Böyle bir kafa olmaz. Sizi bu kafayla bırakın Avrupa Birliğini Afrika Birliğine bile almazlar” dedi.

KENDİMİ İTHAL OLARAK GÖRMÜYORUM
‘Kendinizi ithal aday olarak görüyor musunuz?’ sorusunu yanıtlayan Beko, “Yok canım. Biz Makedon Göçmeniyiz. 60 yıldır bu şehirdeyim” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 
 16 Mayıs 2018 Çarşamba 22:44
ince ye evet beko ya hayır.
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Ege'de Sonsöz