MENÜ
İzmir 23°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
İduğ'dan 'işten çıkarma' çıkışı: Sağda solda oturacak insana ihtiyaç yok!
Yerel Yönetimler
10 Haziran 2019 Pazartesi 16:58

İduğ'dan 'işten çıkarma' çıkışı: Sağda solda oturacak insana ihtiyaç yok!

Bornova Belediye Meclisi’nde gündem işe alım ve işten çıkarmalar oldu. Başkan İduğu işten çıkarmalar ile ilgili olarak "29 Mart’ta işe alınan 8 kişiyi, 23-25 Mart’ta işe alınan 3 kişiyi işten çıkardık. 2 aylık bir deneme süresi vardır. Biz şimdi, onları tek tek çağırıyoruz ihtiyacımız varsa tekrar işe alabiliriz, ihtiyacımız yoksa kimse kusura bakmasın. Bizim çalışacak insana ihtiyacımız var, bizim sağda sola oturacak insana ihtiyacımız yok" dedi.

Bornova Belediye Meclisi Haziran ayı olağan birinci oturumu Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ’un yönetiminde gerçekleşti. 

Toplantının gündeminde işe alım ve işten çıkarmalar vardı. Bornova Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Fatih Taştan, belediyede yaşanan işten çıkarmalar ile ilgili Başkan İduğ'a önerge vererek bilgilendirme talebinde bulundu.

YAPTIĞIMIZ İŞTEN ÇIKARMA DEĞİL, TASARRUFTUR
İduğ yaptığı bilgilendirmede konuya açıklık getirdi. Başkan İduğ , “ Biz göreve geldiğimizden beri şeffaflık ilkesi üzerinden hareket etmeyi tercih ettik. Ben herkesin belediye başkanıyım, her soruya cevap verebilecek bilgiye sahibiz. 31 Mart’ta seçim var, 29 Mart’ta 8 kişi işe alınmış, bu seçimi diğer aday kazanmış olsa da haksızlıktı, biz kazandık bize karşı haksızlıktı. Bırakın kiminle çalışacağımıza biz karar verelim. Biz belediyenin ihtiyacı olan insanları davet edeceğiz. 29 Mart’ta işe alınan 8 kişiyi, 23-25 Mart’ta işe alınan 3 kişiyi işten çıkardık. 2 aylık bir deneme süresi vardır. Biz şimdi, onları tek tek çağırıyoruz ihtiyacımız varsa tekrar işe alabiliriz, ihtiyacımız yoksa kimse kusura bakmasın. Bizim çalışacak insana ihtiyacımız var, bizim sağda sola oturacak insana ihtiyacımız yok. Belediyenin bütçesini etkin ve verimli kullanacağız. Halkın ihtiyaçlarına cevap verecek hizmetleri yerine getirmek zorundayız. Bu yüzden önümüzdeki dönem içerisinde de ihtiyacımız olanları işe davet edip öyle devam edeceğiz. Değişiklikleri neden yaptık? Biz kurumsal ve profesyonel bir yönetim anlayışına sahip olmak istiyoruz, o yüzden dış sektörlerde çalışan profesyonelleri belediyemize davet ettik. Bu daha iyi bir yönetim için, bürokratlarımızın da gelişmesini, iyileşmesini istediğimiz için… Bu ciddi bir etkin yönetim anlayışıdır ve sonuçlarını önümüzdeki süreçte göreceksiniz.

Yaptığımız işten çıkarma değildir, biz seçilmeden önce işe alınan 11 kişiyle ilgili yaptığımız tasarruftur. Ben bunu uygun görmedim, uygun göreceğim kişiler olacaktır, onları davet edeceğim.  Sonuçta bu halkın memnuniyeti için liyakatlı kişileri olması gereken yerlere getirmektir. Tıpkı veteriner müdürlüğünde olduğu gibi… Veteriner müdürlüğünde veteriner olacak, sağlık işlerinde doktor olacak. Bu açıdan uygun gördüğümüz değişiklikleri yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Recep
 11 Haziran 2019 Salı 22:54
İlkesizlik böyle bişey
 Bornova
 10 Haziran 2019 Pazartesi 22:56
Yahu sayın başkan göz göre göre yanlıl bilgi veriyorsun yahu sende biliyorsun yeni sistemde işe almak için en az 1 ay önceden arşiv soruşturması gerek bu insanların çok daha önce gitti belgeyi bi koysana ya biz yönetim kurulu kararlarını gördük senin dediklerin yanlış genel merkez bile biliyor yazık
 izmir'liyiz...
 10 Haziran 2019 Pazartesi 18:13
Helal olsun sana...bu kurumlar sendikaların ve sözde sendikacıların cirit attığı..sözde sosyal demokrat olduğunu düşünenlerin ve aşırı militan olanların yeri olmamalıdır..ÇALIŞKAN ve HİZMET eden çalışanlarla yola devam eden her zaman kazanır...tebrikler BAŞKAN !!
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege'de Sonsöz