MENÜ
İzmir 21°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Kılıçdaroğlu’nun kara kutusuydu: Artık İzmir'de!
Politika
11 Haziran 2019 Salı 19:10

Kılıçdaroğlu’nun kara kutusuydu: Artık İzmir'de!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun uzun yıllar özel kalem müdürlüğünü yapan Tuncay Ceylan İzmir’e geldi.  Ceylan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in teklifiyle danışman olarak çalışacak.

EGEDESONSÖZ- Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na en yakın isimler arasında bulunan Özel Kalem Müdürü Tuncay Ceylan Ankara’dan ayrıldı. Kılıçdaroğlu’nun partideki işleri başta olmak üzere siyasi çalışmalarını organize eden ekibe başkanlık yapan Ceylan İzmir’e gelme kararı aldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in teklifini kabul eden Ceylan, “danışman” kadrosunda göreve başlayacak. Bazı şirketlerde de görev alması beklenen Ceylan’ın ilk olarak belediyeyi tanıyacağı ve buradaki yapılanmayı öğreneceği belirtildi.

Ömer Tuncay Ceylan kimdir?
1961’de Antakya’da doğdu. Almanya’da Friedrich Alexander Üniversitesi’nde gördüğü eğitimin ardından 1983’te Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Alman Filolojisi bölümünden mezun olan Ceylan, aynı yıl Gazi Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü’nde öğretim üyeliğine başladı. Askerliğini Milli Savunma Bakanlığı Basın Halkla İlişkiler Müşavirliği’nde asteğmen rütbesiyle yapan Ceylan, Kasım 1985’te Dışişleri Bakanlığı Protokol Genel Müdürlüğü’nde İdari Memur olarak göreve başladı. 1987’de Bağdat Büyükelçiliği, 1989’da Köln Başkonsolosluğu’nda idari ateşelik görevlerini yapan Ceylan, 1992 yılında Dışişleri Bakanlığı Konut Müdürlüğü’ne getirildi. 1993 Eylül’ünde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda Özel Kalem Müdürü olan Ceylan, 1994 Ağustos’unda Adalet Bakanlığı’nda Özel Kalem Müdürlüğü’ne getirildi. Adalet eski Bakanı Mehmet Moğultay’ın Özel Kalem Müdürlüğünü yaptı. Ceylan, Ağustos 1995’te Raks Holding Kamu İlişkileri Koordinatörü, 1997 Ocak’ta Emlak Bankası Genel Müdürlüğü’nde Genel Müdür Basın Müşaviri, 1997 Eylül’ünde ise bir medya grubunda koordinatörlük görevi üstlendi. Ceylan, Kasım 2000’de Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda Sosyal Hizmetler Müdürü, Mart 2003’te aynı kurumda Kurumsal İletişim Daire Başkan Yardımcısı, Mart 2004’te yine Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda Dış İlişkiler Daire Başkan Yardımcısı görevlerinde bulundu. Çok iyi derecede Almanca ve iyi derecede İngilizce bilen Ceylan, evli ve 3 çocuk babası. 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 karslı selim
 11 Haziran 2019 Salı 22:23
cumhuriyet halk partisi genel başkan özel kalem müdürümüz sayın ömer tuncay ceylan izmir büyükşehir belediyesine hoş geldi sefa geldi.
 Nedim Artun kamçı ustası Urla izmir
 11 Haziran 2019 Salı 21:50
İzmir Büyükşehir Belediyesine ve herkese hayırlı olsun. Saygılar.
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege'de Sonsöz