MENÜ
İzmir
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Müjde geldi: İzmir'de o gün ulaşım sadece 1 kuruş!
Yerel Yönetimler
11 Ekim 2018 Perşembe 09:03

Müjde geldi: İzmir'de o gün ulaşım sadece 1 kuruş!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, tıpkı geçtiğimiz yıl olduğu gibi, bu yılki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda da toplu ulaşım tarifesini “1 kuruş” olarak belirledi.

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95’inci yıldönümünde, 29 Ekim Pazartesi günü gerçekleştirilecek kutlama etkinliklerine katılımı kolaylaştırmak amacıyla toplu ulaşım tarifesini ‘1 kuruş’ yaptı. 

Başkan Kocaoğlu'nun  önerisi üzerine harekete geçen İzmir Büyükşehir Belediye oybirliğiyle aldığı kararda, "Bayram öncesi 4736 Sayılı Yasa doğrultusunda karar alınması halinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne ait toplu taşım araçlarında ücretsiz tarife uygulanması; muaf tutulması ile ilgili bir karar alınmaması halinde ise İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne ait toplu taşıma araçlarında Cumhuriyet Bayramı günü geçerli olacak şekilde 1 kuruşluk tarife uygulanması" ifadesine yer verildi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 gürkan
 11 Ekim 2018 Perşembe 21:51
Ben de zaten niye bedava değil derken belediyeye değil, bakanlığa soruyorum. Örnek verdiğim yazı da gayet açık.
 
 11 Ekim 2018 Perşembe 17:56
Gürkan ve kemal ! Özel günlerde ücretsiz olup olmamasını bakanlık belirliyor. hatırlatırım daha önce İBB ücretsiz yaptı diye dava açıldı. Bakalnlıktan onay çıkarsa ücretsiz oluyor,eğer onay çıkmaz ise İBB sembolik olarak 1-10 krş gibi rakamlar koyuyor.
 Kemal
 11 Ekim 2018 Perşembe 16:10
Evet niye ücretsiz değil ayrıca otobüsler hep servis dışı eshotta neler oluyor bu nasıl kurum
 Gürkan
 11 Ekim 2018 Perşembe 12:42
"İçişleri Bakanlığı’nın İzmir Valiliği’ne gönderdiği resmi yazı kapsamında İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin uygulayacağı geçici düzenlemede 15 Temmuz günü saat 20:00 ile 16 Temmuz saat 06:00 arasında kentte ulaşım ücretsiz gerçekleşecek." 15 Temmuz'da bedava, 29 Ekim'de 1 kuruş. Niye ?
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Ege'de Sonsöz