MENÜ
İzmir 21°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Konak'taki devir mahkemelik!
Politika
24 Mayıs 2024 Cuma 11:26

Konak'taki devir mahkemelik!

Konak Belediyesi’nnden İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen taşınmazları yargıya taşındı. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na dava dilekçesini sunan AK Parti, Konak eski Belediye Başkanı Abdül Batur, Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu ve evet oyu veren tüm belediye meclis üyeleri hakkında “görevi kötüye kullanma” iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Konak Belediyesi, Basmane Meydanı'nda inşa edilecek yeni hizmet binasının yapım bedeli olan 200 milyon TL karşılığında İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne Yenişehir Pazaryeri, Göztepe Otoparkı ve Alanyalı Han’ı devretmişti. Karar mecliste, CHP ve AK Parti gruplarını karşı karşıya getirmişti. 

Konu geçtiğimiz haftalarda mecliste yeniden tartışmalara neden olmuş ve Konak'ın yeni belediye başkanı  Nilüfer Çınarlı Mutlu 200 milyon TL'den sadece 1 milyon TL'nin ödendiğini açıklamıştı. 

Devir kararı AK Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Said Başdaş tarafından yargıya taşındı. Başdaş, görevi kötüye kullanma suçunun ihlal edildiğini dile getirdi. Konak eski Belediye Başkanı Abdül Batur, Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu ve evet oyu veren tüm belediye meclis üyeleri hakkında iddiasıyla suç duyurusunda bulunuldu.

Başdaş açıklamasında " 2022 yılında yapılan protokolün üzerinden geçen zamana bakacak olursak zaten o paranın değeri epeyce düştü. Konak Belediyesi hem taşınmazlarından oldu hem taahhüt edilen parayı alamadı. Bu tamamıyla görevi kötüye kullanmadır. Konak Belediyesi’ne ait her birim bugün farklı mahallelerde, apartman köşelerinde, düğün salonu bahçelerinde hizmet veriyor. Meclis toplantıları da nikah kıyılan, tiyatro gösterisi yapılan salonlarda yapılıyor. Meclis üyelerinin grup toplantıları ise damat ve gelin odalarında yapılıyor. Gündüz nüfusu 2 milyon olan bir ilçeye yakışıyor mu? Ama CHP’li yerel yönetim Konak’ı bu hale getirdi. Konak’ın mallarını Konak’a geri verin. Bu yanlıştan dönün. Biz hukukun gereğini yerine getireceğine inanıyoruz. Ama siz Konak halkının yüzüne bakmak istiyorsanız üzerinize düşeni yapın” dedi. 

 

 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Ercan
 24 Mayıs 2024 Cuma 14:52
Öne man show.Maksat gürültü olsun.Açılacak bir dava varsa konak belediyesi olarak ve meclis üyelerinden onay alınarak açılır ya da geri istenir.Peki bu suç duyurusunda bulunan arkadaş bunları bilmiyormu Senden benden iyi biliyor.Maksat show olsun sanki bir şeyler yapıyormuş gibi görünsün,
 
 24 Mayıs 2024 Cuma 11:59
Saçma bir itiraz. Vakıflara beleş tahsis edilen yerlere neden itiraz etmemiş? Kendi partisi olduğu için mi?
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Ege'de Sonsöz